Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 08:49 Bu haber 553 kez okundu
 
Düzce'de bir ilk...
Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde Düzce'de bir ilk olan Palyatif Bakım Merkezi açıldı. Merkezde, yaşamı tehdit eden hastalıklardan kaynaklanan problemler ile karşılaşan hastaların ve hasta yakınlarının problemlerinin önlenmesi konusunda çalışmalar yapılacak.
Yaşam&Sağlık Haberi


Günümüzde hayatı zorlaştırıcı ve süreğen hastalığı olan bireylerin, ağrı ve acısının hafifletilmesini amaçlayan, hasta yakınlarının da yaşam kalitesini artırmayı hedefleyen Palyatif Bakım Merkezi Düzce’de de açıldı.

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet verecek olan 22 yataklı Palyatif Bakım Merkezi, İl Sağlık Müdürü Op.Dr. İbrahim Özcan'nın katılımıyla açılışı gerçekleştirildi. Palyatif Bakım Merkezi, yaşamı tehdit eden hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarla karşılaşan hastalarda ağrı ve diğer semptomları erken tanımlamak ve değerlendirmek, bu kişilere ve aile bireylerine tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek, yaşam kalitesini geliştirmek amacıyla hizmet veren birimdir.

Palyatif Bakım Merkezi, yaşamı tehdit eden hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sorunlarla karşılaşan hastalarda ağrı ve diğer semptomları erken tanımlamak ve değerlendirmek, bu kişilere ve aile bireylerine tıbbi, psikolojik, sosyal ve manevi destek vererek acılarını hafifletmek veya önlemek, yaşam kalitesini geliştirmek amacıyla hizmet verecek.

 

Kaynak: Editör: Oğuz Acar
 
Etiketler: Düzce'de, bir, ilk...,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı