Haber Detayı
01 Eylül 2020 - Salı 12:23 Bu haber 1159 kez okundu
 
Düzce’de Bu Okullarda Virüs Çıktı!
...
KORONA VİRÜS Haberi


Düzce’de korona virüse rağmen okulların açılmasının ardından salgın vakalarında artış görülmeye başlanırken, bazı öğretmenlerde de korona virüsü ortaya çıktı.

Korona Virüs pandemisi sürecinin devam ettiği bu günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla okulların tekrar açıldığı Düzce’de bazı okullarda Korona Virüs vakaları görüldü.

Edinilen bilgilere göre, TOKİ Mehmet Akif Ersoy ilkokulu, Düzce 15 Temmuz Anadolu Lisesi ve Çakırlar İlkokulu’nda görev yapan 3 öğretmenin Korona Virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

“Okulların tekrar açılması” konusunda endişeli olan veliler şimdi de çocuklarının okullarda Korona Virüse yakalanma riskine karşı diken üstünde.  

Öğrencilerin üstün yararı, eğitim hakkı ve öğrencilerle birlikte eğitim ve öğretmenlerin sağlığı arasındaki denge ve ilişkiyi çok dikkatli kurulması gerektiğini belirten veliler, eğitim ve sağlık hakkını birini diğerinin önüne geçirerek değil birlikte değerlendirmek olduğunu ifade ettiler.

Aşı buluna dek okulların açılmamasının en doğru karar olacağını belirten bazı veliler, çocuklarının sağlık sorunları nedeniyle hem fiziksel hem psikolojik olarak karşı karşıya kalacakları durum neticesinde bunun hesabını kimin vereceğini merak ediyor.

Kimi veliler ise okulların açılmasının ve çocuklarının eğitim haklarından geri kalmaması dile getirirken, okullarda daha üst seviyede önlem alınması gerektiğini dile getiriyorlar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce’de, Bu, Okullarda, Virüs, Çıktı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı