Haber Detayı
24 Ekim 2018 - Çarşamba 15:42 Bu haber 350 kez okundu
 
Düzce'de de başladı
Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü tarafından Adres Kayıt Sisteminde metinsel nitelikte tutulan adres bilgilerinin coğrafi koordinatlarla birleştirilmesi ve oluşturulan altyapının diğer sistemlere entegre edilebilmesi amacıyla “Mekânsal Adres Kayıt Sistemi Projesi (MAKS)” başlatıldı.
Eğitim Haberi


Bu kapsamda Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Adres Daire Başkanı Orhan Akkaya ve Adres Şube Müdürü Şerife Aktaş tarafından MAKS Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Valilik Konferans Salonunda gerçekleştirilen Proje hakkında yetkili idarelerin yapması gereken iş ve işlemlerin anlatıldığı toplantıya Vali Yardımcısı Ali Muhittin Varol, il ve ilçe belediye başkanlıkları, il ve ilçe özel idareleri ve organize sanayi bölge müdürlüğü personelleri katıldılar.

ASELSAN’ın proje kapsamında gerçekleştireceği çalışma ile tüm yetkili idareler adrese dayalı hizmetlerini daha kolay, hızlı ve güvenli sağlayabilecekler. Adres kayıt hizmetlerinin bu şekilde modernizasyonu sayesinde bürokrasinin azaltılmasına ve daha da önemlisi özellikle acil durumlarda kamu ve sivil toplum kuruluşlarının ihtiyacı olan mekânsal konum istatistikleri ve analizlerinin daha iyi yapılmasına imkan sağlanacak.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce'de, de, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı