Haber Detayı
15 Eylül 2021 - Çarşamba 20:37 Bu haber 47 kez okundu
 
Düzce'de Eğitime Ara Verilen Okul Yada Sınıf Yok
...
EĞİTİM Haberi


Düzce il genelinde koronavirüs salgını sebebiyle yüzyüze eğitime ara verilen okul ya da derslik bulunmadığı bildirildi.Düzce Mİlli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"Salgının hayatımıza etkisinin devam ettiği bu süreçte, okullarımızda eğitim-öğretim faaliyetlerinin düzenli olarak sürdürülebilmesi için Müdürlüğümüz tarafından okullarımızda gerekli tüm tedbirler alınmış olup, öğrencilerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın sağlığı için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.

286 okulumuz iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından Temmuz ve Ağustos aylarında tetkik edilerek, MEB ve TSE arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İşbirliği Protokolü" çerçevesinde yeniden "Okulum Temiz" belgesi ile belgelendirilmiştir.

Bakanlığımız tarafından gönderilen 965.587 lira ödenek ile okullarımıza öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımı için maske ve dezenfektan, yine okullarımızda gerekli hijyenin sağlanması için temizlik malzemesi alınarak dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

1 Eylül Çarşamba günü başladığımız anasınıfı ve ilkokul birinci sınıfların uyum eğitiminin ardından, 6 Eylül Pazartesi günü 70.037 öğrencimiz her kademe ve türden 321 resmi ve özel okulumuzun faaliyetine başlamasıyla birlikte kontrollü bir şekilde öğrenimlerine devam etmektedirler.

İlimizde vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen okulumuz bulunmamaktadır. Bu da şunu gösteriyor ki, şu anda salgın ortamında en güvenli ortam okullarımızdır.

Yüz yüze eğitimin aralıksız devam edebilmesi için, öğrencilerimizin geleceği için okul dışı ortamlarda da vatandaşlarımızın, velilerimizin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları, aşı olmayan vatandaşlarımızın uzmanların uyarılarını dikkate alarak aşı olmaları büyük önem arz etmektedir.

Salgın döneminde en güvenli ortam okullarımız, öğrencilerimiz güvende."

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce'de, Eğitime, Ara, Verilen, Okul, Yada, Sınıf, Yok,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Altını görünce her şey boyun eğer, demir kollu terazi de olsa.


SADİ
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı