Haber Detayı
07 Nisan 2020 - Salı 19:53 Bu haber 2254 kez okundu
 
Düzce'de kaç vaka var? Kaç kişi taburcu oldu?
...
KORONA VİRÜS Haberi


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de 7 Nisan tarihli vaka sayısını açıkladı. Bugün 20 bin 23 kişi test edilirken, 3 bin 892 kişinin testi pozitif çıktı. 76 kişi hayatını kaybederken 256 kişide iyileşerek taburcu oldu. Toplamda 222 bin 868 kişi test edilirken, 34 bin 109 kişide korona virüs testi pozitif çıktı. 725 kişi hayatını kaybederken, bin 474 kişi ise yoğun bakımda tedavi görüyor. 987 kişi entübe olarak solunum cihazlarına bağlı tedavi olurken, bin 326 kişi ise korona virüsü yenerek tedavi oldu.


Düzce'de kaç vaka var?

Düzce'de vaka sayısı ilk olarak Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklanmış, rakam 21 olarak belirtilmişti. 2 Nisan'da Düzce'de vaka sayısı 9 kişi artarak 30'a, 3 Nisan'da Düzce'de vaka sayısı 4 kişi artarak 34'e yükseldi. 4 Nisan'da Düzce'de vaka sayısı 6 kişi daha artarak 40'a yükseldi. 5 Nisan'da Düzce'de vaka sayısı 1 kişi artarak 41'e yükseldi. 6 Nisan’da Düzce’de vaka sayısı 5 kişi artarak 46’ya yükseldi. 7 Nisan'da Düzce’de vaka sayısı 7 kişi daha artarak 53’e yükseldi.

4 Kişi Korana virüsü yendi

Düzce’de 53 kişide görülen Korona Virüs sonrasında hastanelerde yapılan tedavilerin ardından Düzce Devlet Hastanesi ve Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde hastalıklarını yenen 4 kişi taburcu edilerek evlerine gönderildi. Evlerine gönderilen hastaların 14 günlük ev kontrolleri de Sağlık İl Müdürlüğü tarafından başlatıldı. Yani taburcu olan 4 kişi evlerinde izole altına alınacak ve karantina süreci işletilecek.

Hastanelerde tedavi gören kişi sayısı 49

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ve Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde Korona Virüs testleri pozitif çıkan kişilerin tedavileri devam ediyor. 4 kişinin taburcu edilmesi ile hastanelerde tedavi altında olan kişi sayısı ise 49 olarak belirlendi.

Onlarca kişi karantinada

Pozitif çıkan vakaların bir kımıs Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde bir kısmı ise Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde tedavi altında tutuluken, test sonuçları pozitif çıkan 49 kişinin yakın derecesi karantina altına alındı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce'de, kaç, vaka, var?, Kaç, kişi, taburcu, oldu?,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ayağa kalkarsan hizmet kastiyle kalk, eğer konuşacak olursan hikmetle konuş, oturacağın zaman hürmetle otur…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı