Haber Detayı
01 Aralık 2018 - Cumartesi 12:37 Bu haber 457 kez okundu
 
Düzce dertli bir şehir oldu
...
Gündem Haberi


Mhp Düzce Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Aksan, Düzce’nin sorunlarının yıllardır görmezden gelindiğini söyleyerek, vatandaşların mağduriyet yaşadığı bir kent haline geldiğini belirterek, önemli olanın kendisinin değil MHP’nin kazanarak Düzce’yi yaşanabilir bir il haine getirmek olduğunu vurguladı.

 

 

MHP Düzce Belediye Başkan Aday Adayı Cemal Aksan, aday adaylığı için isminin kamuoyunda sık sık geçmesinden dolayı, öncelikle MHP Milletvekili Ümit Yılmaz ve İl Başkanı ile istişarede bulunduğunu söyledi. Yılmaz’ın da yaptığı çalışmalardan dolayı Düzcelilerin MHP’ye karşı teveccühünün arttığını ve “belediyeyi kazanmamak için hiçbir neden olmadığı” görüşünü ilettiğini söyleyen Aksan, görüşmeler sonrası aday adayı olması yönünde destek aldığını belirtti,.

Aday adaylığını açıklamasının ardından halktan büyük ilgi gördüğünü söyleyen Aksan, teşkilatın aday olarak göstermesi halinde vatandaşın teveccühünü kendisinden yana kullanacağını düşündüğünü dile getirdi.

Aksan, “ Önemli olan seçimi kazanmaktır. Olur da teşkilatımız başka bir arkadaşımızı görevlendirirse ben dahil, diğer aday adayı olan çok kıymetli arkadaşlarımın hepsinin seçilen başkan adayının etrafında bu hizmet yarışını son güne kadar götüreceği garantisini şahsım adına veriyorum.” Dedi.

Düzce’nin sorunlar açısından dert yumağı haline geldiğini savunan Aksan, Ümit Yılmaz’ın milletvekili seçilmesinden sonra Düzce’nin sorunlarını mecliste anlatarak halkın gönlünde yer tuttuğunu vurguladı.

Düzce’nin sorunlarının yıllardan beri sümen altı edilerek görmezden gelindiğini söyleyen Aksan, “ Vatandaşımızın hepsi dertli, çöpümüz ayrı, ulaşımımız ayrı problem. Esnafın dertleri başlı başına problem. A’dan Z’ye ele alındığında imar ayrı bir problem. Kentimiz şu an, 7’den 70’e bir çok vatandaşımızın  mağduriyet yaşadığı kent haline gelmiş. Havamız kirli, ana caddemiz güzel, geri kalan caddelerin kaldırımları, alt yapıları yok. Asar deresinin şehrin ortasından bir gerdanlık gibi geçmesi gerekirken, mezbelelik bir vaziyette şehrin görüntüsünü bozuyor. Anlat anlat bitmeyecek bir çok sorunumuz var.” İfadelerini kullandı.

Şehrin tüm dinamikleri ile birlikte gelecek 50 yılını planlamak istediğini söyleyen Aksan, “ amacımız Düzce’yi Düzcelilerle birlikte güzelleştirmek, buna yemin ettik.” Dedi.

Kısıtlı bütçelerle çok iş yapmak istediğini de söyleyen Aksan, “ Düzce Belediyesi borç batağına batmış bir belediye. Bunu nasıl yapacaksınız diye soruyorlar. Borç yönetimini çok iyi biliriz. Önemli olan ne kadar kazandığınız değil, ne kadar harcadığınızdır. Bizim dönemimizde yapılan harcamaların hepsi, minimum harcamayla maksimum faydayı elde etmeye yönelik olacaktır. Belediye üreten bir tesis olacaktır” Dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, dertli, bir, şehir, oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kardeşim, ancak fikirdir varlığın, gerisi et ve kemiktir bir yığın…


Mevlana
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı