Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 01:24 Bu haber 156 kez okundu
 
Düzce nüfusunun yüzde 25,3’ü çocuk
Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2018 yıl sonu itibariyle Düzce nüfusu 387 bin 844 iken, bunun 98 bin 172'sini çocuk nüfus oluşturdu.
Kültür&Sanat Haberi


 
 Düzceliler bebeklerine Ömer Asaf, Zeynep ismini verdi
 Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre 2018 yılı sonuçlarına göre; Düzce ilinde yeni doğan bebeklere konulan en popüler erkek isimleri, Ömer Asaf, Ali Asaf, Alparslan, Ertuğrul ve Miraç en popüler kız isimleri ise Zeynep, Asel, Defne, Elif ve Zümra oldu. 

 

Düzce’de kız çocuk evlenme sayısı 95 oldu


Düzce ilinde Evlenme istatistiklerine göre; 16-17 yaş grubunda olan kız çocuklarındaki resmi evlenmelerin toplam resmi evlenmeler içindeki oranı yüzde 3,8 oldu.
 

 

Okullaşma oranı yüzde 91,2 oldu


Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre, Milli eğitim istatistiklerine göre; Düzce ilinde ilkokul seviyesinde net okullaşma oranı 2017/'18 öğretim yılında yüzde 91,2 oldu. Net okullaşma oranı cinsiyet bazında incelendiğinde ise erkeklerde yüzde 91,0, kızlarda yüzde 91,3 oldu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, nüfusunun, yüzde, 25,3’ü, çocuk, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı