Haber Detayı
15 Eylül 2021 - Çarşamba 20:47 Bu haber 66 kez okundu
 
Düzce Üniversitesi İle Pharmıum Sağlık Hizmetleri Arasında İş Birliği Sözleşmesi İmzalandı
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Düzce Üniversitesi ile Pharmıum Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında çeşitli konuları kapsayan iş birliği sözleşmesi imzalandı.

İş birliği sözleşmesi ile Ülkemizin ihtiyacı olan ve ayrıca ihracat potansiyeli bulunan tanı kitlerinin üretilebilmesi için, ortak Ar-Ge ve Ür-Ge projelerinin gerçekleştirilmesi, tarafların sahip olduğu laboratuvar imkânlarının ortak kullanımının sağlanması ve sektörde karşılaşılan sorunlara bilimsel çözüm yolları bulunması amaçlanıyor.

Rektörlük Çalıştay Salonu’nda gerçekleşen imza törenine; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ertuğrul Kaya, Pharmıum Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. yetkilisi Ömer Çalıkuşu katıldı.

İş birliği sözleşmesini Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Pharmıum Sağlık Hizmetleri San. ve Tic. Ltd. Şti. adına Ömer Çalıkuşu imzaladı.

Sözleşme; bilimsel veya teknolojik araştırma projelerini, makale ve bildiri çalışmalarını, Düzce Üniversitesi ile firma arasında yapılacak rutin deneyleri, öğretim elemanlarının ilgili firmada yapacakları danışmanlık faaliyetlerini, karşılıklı seminer, konferans ve tanıtım etkinliklerine yönelik iş birliği konularını kapsıyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, Üniversitesi, İle, Pharmıum, Sağlık, Hizmetleri, Arasında, İş, Birliği, Sözleşmesi, İmzalandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Altını görünce her şey boyun eğer, demir kollu terazi de olsa.


SADİ
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı