Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 15:31 Bu haber 146 kez okundu
 
Düzce Üniversitesi Uluslararası Online Derslerini Sürdürüyor
...
ÜNİVERSİTE Haberi


Düzce Üniversitesi ile İran’da eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Al-Zahra Üniversitesi arasındaki geliştirilen çalışmalar kapsamında, "Doğadan Esinlenen Optimizasyon Algoritmaları ve Mühendislik Problemlerinin Çözümü" başlıklı, ortak ve uzaktan eğitim etkinliği gerçekleştirildi.

Düzce Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pakize Erdoğmuş tarafından gerçekleştirilen derste; bir gerçek hayat optimizasyon probleminin matematiksel modellemesi ve çözümü için kullanılan yöntemler paylaşıldıktan sonra, doğadan esinlenen optimizasyon algoritmaları ve bir mühendislik probleminin bu algoritmalar ile çözümü ele alındı.

Doğadan esinlenen algoritmalardan “Parçacık Sürü Optimizasyonu ve Gri Kurt Optimizasyon Algoritması”nın anlatıldığı online derste, bir mühendislik problemi olan yay germe/sıkma yay tasarımı ve görüntü işlemede önemli bir problem olan görüntü segmentasyonu problemlerinin bu algoritmalar ile çözümü konusu işlendi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, Üniversitesi, Uluslararası, Online, Derslerini, Sürdürüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı