Haber Detayı
13 Mayıs 2020 - Çarşamba 11:21 Bu haber 167 kez okundu
 
Düzce yemekleri kitaplaştırılacak
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Düzce’yi her alanda hak ettiği konuma taşımak için yepyeni bir vizyonla çalışan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk ÖZLÜ Düzce kültürünün önemli bir parçası olan Düzce mutfağını kurumsallaştıracak bir çalışma yürütüyor. Düzce mutfağının birbirinden leziz ve kendine has yemeklerinin yer alacağı Düzce Mutfağı içinuygulamalı bir çalışmayı Düzce kasrı restorasyonu ile eş zamanlı yürüten Dr. Faruk ÖZLÜ hem Düzceliler hem de gastronomi bilimi için nesilden nesile geçecek eşsiz bir kaynak hazırlatıyor.

KÜLTÜRÜ ZENGİN, MUTFAĞI DOPDOLU BİR DÜZCE

Düzce farklı kültürlerden insanların barış içinde bir arada yaşama tecrübesi edindiği, ortak bir kültür oluşturdukları bir şehir. Karadeniz’den Kafkasya’ya ve Balkanlara kadarpek çok farklı bölgeden gelen insan Düzceli de aynı kültür içinde pişiyor, geldikleri yerlerden getirdikleriyle Düzce’ye kültürel zenginlikkatıyorlar. İşte bu zenginlik kendini mutfakta, yemek kültüründe de gösteriyor.   Düzce’nin bu zenginliği Düzce Belediyesi iştiraki Düzce Beltur tarafından profesyonel bir çalışmayla kayda geçiriliyor. Çalışmayı uygulamalı bir şekilde Sibel Tuncer ve Ayşe Çakır Yazgel birlikte yürütüyorlar.

POFESYONEL AŞÇILAR, PROFESYONEL GÖRÜNTÜLER

Düzce mutfağının seçkin yemekleri profesyonel aşçılar tarafından hazırlanıyor ve yine profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekimleri yapılıyor. Zengin yemek kültürü Düzce kimliği teması ile sunulacak. Bu çalışma,  restore edilmekte olan Düzce kasrının ana menüsünü oluşturacak.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Düzce, yemekleri, kitaplaştırılacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İnsanlar sahip olduklarını küçümser, sahip olamadıklarını önemser


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı