Haber Detayı
13 Nisan 2021 - Salı 12:05 Bu haber 436 kez okundu
 
Düzce yeniden kızardı
...
KORONA VİRÜS Haberi


Sağlık bakanlığı tarafından açıklanana vaka oranı haritasına göre kırmızı kategoride çok yüksek riskli iller arasından yer alan ilimizde vaka artışları devam ediyor.

Son haftalarda yükselen vaka sayıları, Hayat Eve Sığar uygulamasındaki yoğunluk haritasına da yansıdı. Haritada ilimiz genelinde kızaran bölgelerin arttığı görüldü.

  Çok yüksek riskli iller arasında yer alan ve son haftalarda artan vaka sayıları, Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen Hayat Eve Sığar uygulamasındaki yoğunluk haritasına da yansıdı.

Korona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile vaka sayıları azalmış, Hayat Eve Sığar uygulamasında risk haritası normale dönmüştü.

Ancak 1 Mart itibariyle kademeli normalleşme ile birlikte hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasın tek gün olduğu ilimizde bazı bölgeler tekrar kızarmaya başladı. Tüm uyarılara rağmen bazı vatandaşların kurallara uymadığı ilimizde özellikle İstanbul Caddesi, Gaziantep Caddesi, Anıtpark, Belediye Meydanı, parklar ve pazarlarda vatandaşların sosyal mesafe kurallarına dikkat etmedikleri görüldü.

Sosyal mesafe kurallarına uymayan ve maske kullanımına özen göstermeyen vatandaşlarda adeta virüse davetiye çıkarıyor. Tekrar 2 güne çıkartılan hafta sonu kısıtlamalarının ardından vaka sayılarında ki artış Sağlık Bakanlığı tarafından son açıklanan rakamlara da yansıdı.

1 mart öncesinde yüzde 44’lerde bulunan rakamlar yüzde 210’lara kadar yükselmiş durumda.

HABER: E.BEKTAŞ

​​​​​​​

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Düzce, yeniden, kızardı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı