Haber Detayı
05 Ağustos 2020 - Çarşamba 18:12 Bu haber 292 kez okundu
 
Elektrikler Kesildi Vatandaş Mağdur Oldu
...
GÜNDEM Haberi


Voltaj Dalgalanmaları nedeniyle Mergiç Mahallesi hem mağduriyet yaşıyor hemde yetkililerden çözüm bekliyor. Kurban Bayramı sonrasında yaşanan dalgalı voltaj nedeniyle evlerdeki kurban etlerinin bozulmasından endişelenen vatandaşlar, sedaş ve yetkililerden çözüm bekliyor. Vatandaş zararının tanzimi için başvurduğu Sedaş ise zararı ödemeyeceğini yazılı olarak belirtiyor. Bu durum ise vatandaşı isyan ettiriyor.

Mergiç Mahallesi’nde D-100 kenarında bulunan trafo’da yaşanan sıkıtılar nedeniyle 2180. caddede oturan vatandaşlar, dalgalı voltaj kurbanı oluyor. Elektriklerde yaşanan dalgalanmalar ve kesintiler nedeniyle Mergiç Mahallesi 2180 cadde üzerinde bulunan evler ve işyerleri büyük mağduriyet yaşıyor. Ayrıca elektrikler geldiğinde ise yüksek voltaj nedeniyle ev ve işyerlerinde kullanılan elektrikli cihazların tamamı yandı. 

SEDAŞ SADECE SAYAÇLARI DEĞİŞTİRDİ

Dalgalı voltaj nedeniyle evlerin elektrikli aletleri yanarken elektrik sayaçları da patladı. Sayaçlar ise vakit kaybetmeden SEDAŞ ekipleri tarafından değiştirildi. İddialara göre aynı SEDAŞ vatandaşların yanan, bozulan cihazları için herhangi çalışma yapmaması, bozulan cihazların parasını da vatandaşlara ödetiyor. Bu durum vatandaşları isyan ettiriyor.

İmalathane de zarar büyük

Pandemi sürecinde zaten işleri düşük olan ve para kazanamayan ve Mergiç Mahallesi 2180 caddede imalat atölyesi bulunan Ahmet Işıkduman; “Gece çok sevdiğimiz arkadaşımızın cenaze taziyesine gitmiştik. Sabah ezanında istirahat etmek için eve geldim. Bu sırada trafoda büyük bir patlama oldu. Aradan biraz zaman daha geçti yine bir patlama oldu. Saat 10 gibi işe geldim elektrikler yoktu. Elektrik sayacı, bilgisayar, modem yanmış. Biz bunu defalarca yaşıyoruz. Bu ilk defa olan bir şey değil. Daha öncede bilgisayarımın birçok parçası yanmıştı. Başvuru yapmadım. SEDAŞ vurdumduymaz dediler bizde başvurmadık. Muhtarımızla birlikte artık sona ermesi için bütün birimlere başvurmayı planlıyoruz” dedi.

Mahalle sakinleri öfkeli

Mahalle sakinleri ise defalarca başlarına gelen dalgalı voltaj nedeniyle yanan cihazlarından dolayı öfkeli. SEDAŞ’tan kaynaklı sorunları için başvurmalarına rağmen bir türlü sonuç alamadıklarını belirten Mahalle sakinleri SEDAŞ’a başvurmalarına rağmen olumsuz cevap aldıklarını ve dagalı voltajdan kaynaklı bozulan cihazlarını kendi ceplewrinden yaptırmak zorunda kaldıklarını ifade ettiler.

Mahalle muhtarı CİMER’e şikayete hazırlanıyor

Mahalle Muhtarı Hüseyin Akçay ise defalarca SEDAŞ’a başvuru yaptıklarının ancak trafonun halen sorunlu şekilde enerji vermeye devam ettiğini ve mahalle sakinlerini hayatlarından bezdirdiğini belirterek, bu defa mahalle sakinleri ile birlikte başvuru yapacaklarını dile getirdi. Muhtar Akçay; soruna çözüm bulunmaması halinde CİMER’e şikayet edeceklerini söyledi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Elektrikler, Kesildi, Vatandaş, Mağdur, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Sabrı olmayanlar ne kadar fakirdirler.


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı