Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 17:02 Bu haber 303 kez okundu
 
Engelliler günü kutlandı
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Kızılay Genel Merkezinin desteği ile Kızılay Düzce Şubesi ve Beyazay Derneği Düzce Şubesi’nin ortaklığında bir etkinlik gerçekleştirildi.
Gündem Haberi


Düzce Belediyesi önünden Kortej Yürüyüşü ile başlayan etkinliğe, Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Ümit Yılmaz, Belediye Başkanı Dursun Ay, Jandarma Komutanı Mustafa Çetinkaya, Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Kızılay Genel Merkez yetkilileri, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Mehter takımı eşliğinde Anıtpark’a kadar süren yürüyüşün ardından etkinlik, özel öğrencilerin hazırladığı gösterilerle devam etti.

Özel öğrencilerden oluşan koronun canlı performansı beğeni ile izlenirken, Milletvekili Ayşe Keşir ve bazı protokol üyeleri öğrencilerin söylediği şarkılara eşlik etti.

Özel öğrencilerin oynadığı zeybek oyunu sırasında yine bir özel öğrencinin onlara yardımcı olarak destek çıkması dikkat çekti.

Etkinlikte bir konuşma yapan Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın, özel çocuklara bir gün değil her gün sahip çıkılarak engellerin ortadan kalkması gerektiğini söyledi.

Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can da, Kızılay’ın faaliyetlerini anlattı, bir iyilik hareketiş olan  Kızılay’ın bayrağının yüzyıllarca dalgalanacağını belirtti.

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, engellerin kafalarda başladığını söyledi, engellilerin her gün yaşama katılabilmeleri için gayret gösterilmesi gerektiğini ifade etti.

Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir de, engelliler konusunda daha alacak mesafe olduğunu vurgularken, temati,k programlara ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından özel öğrencilerin açtığı sergi gezildi. Birbirinden ilginç eserler beğeni gördü.

Kaynak: Editör: Mihriban Gürel
 
Etiketler: Engelliler, günü, kutlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Katı taş olsan, mermer kesilsen bile bir gönül sahibine ulaştın mı inci olursun."


MEVLANA (R.A)
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı