Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 10:38 Bu haber 163 kez okundu
 
Engelliler Haftasına Özel Ziyaret
...
GÜNDEM Haberi


Düzce Valisi Zülkif Dağlı 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Darıcı Mahallesi’nde oturan down sendromlu Melih’e sürpriz yaparak hediyeler verdi.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı beraberinde İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Kaplan ile birlikte 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle Darıcı Mahallesi’nde oturan down sendromlu Melih Şahin ve ailesini ziyaret ederek sürpriz yaptılar. Vali Dağlı küçük Melih’e polis kıyafeti ile oyuncak seti hediye etti.

Vali Dağlı engellilere karşı özel ilgi gösterdiklerini ifade ederek “Bu hafta bizim için önemli. Engelliler Haftasını kutluyoruz. Emniyet Müdürlüğümüz bir dizi program hazırladı. İl Emniyet Müdürümüz ve Toplum Destekli Polislerimizle vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Melih bizim 5 yaşında bir çocuğumuz. Bu konuda eğitim alıyor. Onun topluma kazandırılması hepimizin görevi. Bu anlamda uğraşıyoruz. Engellilerimizin tamamı bizim için kıymetli. Biliyorsunuz okullar kapalı ama çocuklarımıza mümkün olduğu kadar uzaktan annelerini de bilgilendirmek suretiyle bu eğitimlerimizi devam ettirmeye çalışıyoruz. İnşallah normal sürece döndüğümüzde bu çocuklarımızla yakından ilgilenme fırsatı bulacağız.”

Pandemi sürecinde kurallara riayet gösteren vatandaşlara da teşekkür eden Vali Dağlı, maske olmazsa olmazımız dedi. Vali Dağlı konuşmasında son olarak şunları söyledi:

 

“Tabii burada gündemimiz her ne kadar şu an da Engeliler Haftası olsa da asıl gündemimiz bildiğiniz gibi pandemi süreci. Pandemi sürecini yönetmek için bildiğiniz gibi kurumlarımızla birlikte uğraşıyoruz. Başta basınımıza ve kurallara uyan tüm vatandaşlarımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum. Tabii gördüğünüz gibi maske olmazsa olmazımız.”

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Engelliler, Haftasına, Özel, Ziyaret,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."


YILDIRIM BEYAZIT
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı