Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 16:42 Bu haber 303 kez okundu
 
Erdoğan Mitinge Davet Edildi
Bolu, Düzce ve Sakarya’da seçimin MHP ve Millet İttifakı adayları ile başa baş geçeceğini düşünen Ak Partili siyasiler, 3 İl’de miting yapması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı davet ettiler.
Siyaset Haberi


 

Yerel seçimlere 23 kala siyaset meydanı kızışırken, saha çalışmalarına hız veren belediye başkan adayları seçmeni ikna etmek için gezmedik yer, çalmadık kapı bırakmıyor.

 

Seçim sürecine girilir girilmez , Ak Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı ile İYİ Parti ve CHP’nin Cumhur ittifakı adayları arasında kıyasıya bir rekabet ve çekişme yaşanacağı öngörülmüştü.

 

İşte Düzce ve komşu illerde bu rekabet iyice gün yüzüne çıkıp da, seçimin ortada geçeceği ve hangi partinin adayının kazanacağı hala netlik kazanmayınca Ak Partili siyasiler harekete geçti.

 

Bolu’da Cumhur İttifakının Adayı Fatih Metin ile Millet İttifakı’nın Adayı Tanju Özcan arasında yarış sürerken , siyasi çevreler, Tanju Özcan’ın açık ara önde olduğu ve seçimi kazanacağı yönünde birleşiyorlar. 

 

Sakarya’da da Ak parti’nin çok puan kaybettiği ve Millet ittifakı adayı ile başa baş bir yarış geçtiği konuşulurken, Düzce’de de Ak parti’ye karşı tepki oylarının MHP’ye gideceği, İYİ Parti ve CHP adayı Ömer Küçük’ün de sahada yaptığı baskın çalışmalarla halk nezdinde karşılığının olduğu konuşulduğu biliniyor.

 

İşte tüm bu risklere karşı 3 il için harekete geçen AK Partili siyasiler, partililerin, “ Cumhurbaşkanı gelmezse kazanamayız” görüşüne karşı, seçmenin kararını etkileyeceğini düşündükleri Cumhurbaşkanı’nın miting yapması için davet ettiler. Teşkilatların da Cumhurbaşkanının Düzce, Bolu ve Sakarya’da miting yapmasını çok istediği, yoğun miting programı olan Erdoğan’ın önümüzdeki 15 gün içinde 3 İl’e gelmesi için teklif götürüldüğü, hafta sonları büyük şehirlere giden Erdoğan’ın hafta içi bir güne 3 İl’i miting programına sıkıştırması için davet edildiği öğrenildi.Erdoğan’ın davete vereceği olumlu ya da olumsuz cevabın önümüzdeki hafta içinde netlik kazanacağı duyumu da alındı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Erdoğan, Mitinge, Davet, Edildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı