Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 19:07 Bu haber 5373 kez okundu
 
Evde hayat var Düzce! Temastan uzak kalalım! 4 Mayıs Vaka durumu
...
KORONA VİRÜS Haberi


Korona COVID19 virüs salgını ile mücadele Türkiye genelinde alınan tedbirlerle devam ederken, Düzce'de bazı vatandaşlar tedbirlere kulak asmayarak, zaruri olmadığı halde sokağa çıkmaya devam ederken, sosyal mesafeye dikkat etmediği görülüyor. Bir çok şehirde alınan tedbirlere uyan vatandaşlar sokaklara çıkmayarak temastan kaçınarak görülen vaka sayısı hızla düşerken, Düzce'de her gün vaka çıkması dikkat çekmeye devam ediyor. Komşu ilimiz Bolu'da son 1 haftada sadece 5 vaka çıkarken, Düzce'de sadece 1 günde 4 yeni vaka tespit edildi. Bolu'da normalleşme süreci başlarken, Düzce'de yeni tedbirlerin alınması bekleniyor.

 

Düzce'de İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri il genelinde 4 Mayıs 2020 tarihinde toplam 80 test gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen testlerin 4'ü pozitif olarak sonuçlandı. Bir kaç gündür test sonucu pozitif çıkan vakaların birbiri ile temaslı kişilerden olduğu gözlemlendi. Bugün vefat eden olmadığı gibi tedavisi biterek taburcu olanda olmadı.

 

11 Marttan itibaren Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ekipler 2928 test yaptı. Bu testlerin 210'u pozitif olarak sonuçlanırken, 6'sı hayatını kaybetti. 1 Kişi yoğun bakımda tedavi görürken, entübe hastamızın olmaması sevindirici haber oldu. İl genelinde hastalığı atlatarak taburcu olan sayısı ie 45 olarak kalmaya devam etti.

 

İlerleyen günlerde Düzce'de taburcu sayılarının artması bekleniyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Evde, hayat, var, Düzce!, Temastan, uzak, kalalım!, 4, Mayıs, Vaka, durumu,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Resulullah (sav) rüşvet alana da verene de lanet etti.Rüşvet alan da veren de cehennemdedir.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı