Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 16:00 Bu haber 315 kez okundu
 
Evlat Bekleyen Annelere Düzce’den Fındıklı Destek
Diyarbakır’da çocukları terör örgütüne katılması için dağa kaçırılan ve HDP İl Binası önünde oturma eylemi yapan annelere Düzcelilerden destek geldi. Annelerin yanında olduklarını söyleyerek onlara güç vermesi için Düzceliler, ayrıca Diyarbakırlı annelere fındık yolladı.
Haberi


Çocukları terör örgütü PKK’ya katılması için dağa kaçırılan Diyarbakır annelerinin HDP il binası önünde 3 Eylül’de başlattığı oturma eylemi 1 haftadır devam ediyor. Annelerin eylemine Düzce’den de destek geldi. Düzce Anıtpark meydanında toplanan STK, siyasi parti temsilciler ve vatandaşlar Diyarbakırlı annelerin yanında olduklarını belirten afişler açarak, desteklediklerini söylediler. Ayrıca afiş ve pankart taşıyan çocukları da ailelerin okşayarak Diyarbakır’da ki annelerin acılarına ortak oldular.

Grup adına konuşan Düzceli Mehmet Ali Çelik, Diyarbakırlı annelerin yanında olduklarını ifade ederek “Öncelikle bizler son günlerde gündemde olan Diyarbakırlı annelerin yaptığı eylem nedeniyle Düzce’de farkındalık oluşturmak için burada toplandık. Bizler şunu vurgulamak istiyoruz. Biz toplumda ki her türlü haksızlığa, her türlü sıkıntıya parmak basmak ve mücadeleye katılmak zorunda olduğumuzu düşünüyoruz. Bugün o anneler bizim için değerli. Niçin değerli? 2019-2020 eğitim yılı içinde başlayan son günlerde televizyon ve basında gördüğümüz özellikle annelerimizin yaptığı bu eylem bizleri üzmüştür. Bizde bu annelere nasıl katkıda bulunabiliriz diye bir araya toplandık. Bugün Düzce’den onlara kucak dolusu sevgiler gönderiyoruz. Eğitim sadece matematikten, fenden, edebiyattan meydana gelmez. Eğitim aslında bugün Diyarbakırlı annelerin bize anlatmış olduğu öğretide olduğu gibi önce ahlaktan, maneviyattan ve vatan sevgisinden, aile içinde ki birlikten başlar. Bu çerçevede eğitimin ne kadar önemli olduğunu Diyarbakırlı annelerimiz gayet net bir şekilde ortaya koymuştur. Bizler bu annelerimizin öğrettiği öğreti doğrultusunda bu eğitim yılında aslında çocuklarımızı maddi olanaklardan çok manevi olarak vatanını, memleketini, seven ahlaklı bireyler haline getirebilmek adına yapılacak çalışmalar için bu senenin başlangıç olmasını ve Diyarbakırlı annelerimizin yaptığı eylemin bizlere ilham vermesini talep ediyoruz. Aynı zamanda biz Düzceliler olarak ailelerimizle birlikte buraya gelirken mahsulümüz olan fındığı da buraya getirdik. Kendilerine dua haricinde buradan gıda olsun, güçleri artsın, yaptıkları eyleme değer katsın manasıyla onlara fındıkta göndereceğiz. Biz hem kalben hem de fiilen yanlarındayız. Canı gönülden kendilerini destekliyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından alanda toplananlar Diyarbakırlı anneler için dualar okuduktan sonra sessiz bir şekilde dağıldılar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Evlat, Bekleyen, Annelere, Düzce’den, Fındıklı, Destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Güzelliği sevdiği kadar, erdemi de seven bir insanı daha görmedim.


Konfüçyus
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı