Haber Detayı
16 Mart 2020 - Pazartesi 15:27 Bu haber 101 kez okundu
 
EYT İlk Federasyon Oluşumunu Tamamladı
...
Gündem Haberi


Emekliliği hak ettiği halde yaşa takılarak emekli olamayanların kurduğu ve mücadelesine devam eden EYT iller bazında dernekleşmesinin ardından ilk federasyon oluşumunu da tamamladı. İlk oluşumunu Marmara Federasyonu olarak oluşturan EYT’de ilk federasyona yaptığı eylemlerle ülke çapında da EYT’lilerin fark edilmesini sağlayan Düzce Bolu Sakarya EYT Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, sekreter olarak seçildi.

Emekliliği hak etmesine karşın yaşa takılarak emekli olamayan ve mağdur olan vatandaşlar tarafından kurulan EYT’de oluşumlar devam ediyor. İller bazından dernelşemeye ağırlık veren ve Türkiye’nin bütün illerinde dernekleşen Emeklilikte Yaşa Takılanlar EYT’liler, illerdeli dernekleşmenin ardından bu defa da federasyon kurdular. İlk federasyon ile Bursa, İstanbul, Trakya, Bilecik, Bolu Düzce Sakarya, Gebze, Çorlu, Çerkezköy, Zonguldak derneklerinin bir araya gelmesiyle kurulan EYT Marmara Bölge Federasyonu yönetim kurullarını da seçti.

Kurucu yönetimde bir Düzceli de var

Kurucu yönetimde Düzce’de yaptığı çalışmalarla ülke çapında dilkkatlerin EYT’lilerin üzerine çevrilmesine olanak sağlayan Bolu Düzce Sakarya EYT Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik’te genel sekreter olarak yer aldı. 

Mehmet Ali Çelik, yaptığı değerlendirmede ise herkesin Şu anda yürürlükte olan Emeklilik kanununa göre EYT’li olduğunua vurgu yaparak, EYT’li olanların ise derneklerine sahip çıkmalarını ve siyasetin dışında olan ve tamamen yenen haklarına kavuşmak için mücadele eden EYT derneğine üye olmalarının kendilerine güç katacağını vurguladı.

Kaynak: Editör: Mertcan Esenoğlu
 
Etiketler: EYT, İlk, Federasyon, Oluşumunu, Tamamladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bu dünya çalışma yeridir. Ücret alınacak yer, ahirettir.


İMAM-I RABBANİ (R.A)
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı