Haber Detayı
09 Nisan 2018 - Pazartesi 18:26 Bu haber 265 kez okundu
 
Farkındayız kanseri yeneceğiz
...
Yaşam&Sağlık Haberi


Düzce İl Sağlık Müdürlüğü'nce 1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şubemiz tarafından OÇEM , Cedidiye ve Konuralp cami önünde stant kurularak tüm kanserler ve taramalar hakkında bilgilendirmelerde bulunarak,taramalar hakkında KETEM'e ve Aile Hekimlerine yönlendirilmeler yapıldı.Gezici HPV aracında smear taramaları yapıldı,bilgi broşürleri dağıtıldı ve Mamografi için randevular verildi. Ayrıca 700 kişiye vücut analizi yapılarak,şeker ve tansiyon ölçümleri yapıldı.

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında 07/04/2018 tarihinde  Sağlık İl Müdürlüğü ve Düzce GS Futbol Okulu işbirliği ile minik futbolcular maç öncesi sahada pankart açıp, ‘Erken Teşhis Hayat kurtarır’ sloganıyla farkındalık oluşturdular. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Farkındayız, kanseri, yeneceğiz,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Bir köy muhtarsız olmaz.Bir iğne ustasız olmaz,sahipsiz olamaz. Bir harf kâtipsiz olamaz, biliyorsun.Nasıl oluyor ki; nihayet derecede muntazam şu Kâinat Hakim’siz olur ?


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı