Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 08:57 Bu haber 297 kez okundu
 
Feyzioğlu'ndan beklenmedik açıklama
...
Gündem Haberi


Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “ Allah devlete zeval vermesin” dedi, Devlete zeval geldiğinde neler olabileceğini, Filistin’de Kudüs’te görüldüğünü söyledi.. Feyzioğlu, “Birliğimizden beraberliğimizden asla ödün vermememiz lazım.” Dedi.

 

 

Türkiye Barolar Birliği , Düzce Valiliği ve Düzce Barosu ortak projesi olan “Hukuk Okur Yazarlığı” Seminerliğine katılarak sertifika almaya hak kazanan katılımcılara bugün düzenlenen törenle sertifikaları dağıtıldı.

 Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu’nun da katıldığı törende, açılış konuşmasını yapan Düzce Baro Başkanı Azade Ay, projenin uygulanmasında emeği geçen tüm kurum ve kişilere teşekkür etti.

Düzce El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Aycan ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Çetin de kısa birer konuşma yaparak projenin önemine değindiler, Barolar Birliği ve Valiliğin ortaklığındaki proje ile toplumun kanayan yarasına parmak basıldığını belirttiler.

Daha sonra kürsüye Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu geldi. Feyzioğlu, “devletimizin çalıştığını görüyorum” diyerek, Vali Zülkif Dağlı’nın projeye destek vermesiyle başarıya ulaşıldığını vurguladı.

Feyzioğlu, “ Buradan baktığımda, Türkiye’nin umudunu görüyorum. Türkiye’nin çıkışı görüyorum.  Kahramanları görüyorum. Devletimizi görüyorum. Devletimizin çalıştığını görüyorum. Siyaset siyasi partilerin işidir. Siyasi parti bizim işimiz değil. Ama doğru olduğunu düşündüğümüzü hukuk çerçevesinde söyleriz. Uyarırız. Eleştiririz. Veya alkışlarız. Ben bu gün alkışlamak istiyorum.  Devletimiz çalışıyor. Sayın valimize desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum. Protokol nedeni ile değil. Bu gerçekten içten bir teşekkür. Projenin değerini sayın vali anlayıp hadi birlikte yapalım demeseydi bunu başaramazdık. Valilik makamı hizmet makamı değil mi. Buda bir hizmet. Meslektaşlarımıza hizmet vatandaşa hizmet. Devletimizin iki güzide kurumu el sanatları ve halk eğitim merkezidir.” Diyerek projeye katılanların bilgiyle donandığını dile getirdi.

“ Şimdi zaman sorunların özümü için el ele vermek” diyen Feyzioğlu, kadınların bilgili olmak zorunda olduğunu vurguladı, çocuklar için hayata geçirilecek projelerden söz etti. Tarım Bakanlığının çocuklar için hazırladığı proje için destek istedi.

Tarım bakanlığının mükemmel bir programı olduğunu söyleyen Feyzioğlu, “  Bu program okula ulaşamayan çocukları alıp yatılı okutup zanaat edindirmek, topluma bu şekilde faydalı olmakmış,  ayaklarının üzerinde durmasını sağlamakmış, bu program. Sizden ricam bu program öğrenci bekliyormuş, öğrenci bulamıyormuş, ben bugün 300 öğrenci buldum. Ankara’ya gider gitmez tartım bakanlığında daire başkanının yanına gideceğim. Kontenjanınız boş bendede 300 öğrenci var diyeceğim vereceğim. Halk eğitim sizin için hazır el sanatları sizin için hazır. Toplumun öncüleri olarak artık siz nerede yardıma ihtiyacı olan kişi varsa bize bulacaksınız bize getireceksiniz. Bizde onları topluma kazandıracağız. Dava açarken yada davalı olduğunda size avukat veriyor. Devletimiz ödüyor bunu. Baromuz eliyle devletimiz ödüyor. Allah devlete zeval vermesin. Devlete zeval geldiğinde bakın Filistin de Kudüs’te görüyoruz.  İnsanların başına kardeşlerimizin başına neler geldiğini. Birliğimizden beraberliğimizden asla ödün vermememiz lazım. O yüzden birbirimize hoşgörü ile yaklaşacağız. Birbirimizi hainlikle suçlamak yerine farklı düşüncelerin doğru olacağını düşünüp hak verip öyle yol almamız lazım. Biz birbirimizden öğrenmeye açık olduğumuzda kendimizi geliştirebiliriz.” Şeklinde konuştu.

Feyzioğlu konuşmasının ardından projeyi başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifikalarını verdi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Feyzioğlu'ndan, beklenmedik, açıklama,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı