Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 00:58 Bu haber 173 kez okundu
 
Fındığın günlüğü kitapçılarda
Akçakoca Tarım İlçe Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi olarak çalışan Cenk Doğan’ın kaleme aldığı “Fındığın Günlüğü” isimli öykü roman yayına çıktı.
Gündem Haberi


Kitap hakkında bilgisine başvurduğumuz yazar Cenk Doğan  Ağaçların da canlı olduğunu, ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini anlatırken, Fındık tarımında bir üretim sezonunda  yapılması gereken çalışmaları fındık ocaklarının gözünden anlatmaya çalıştım. İnşallah özellikle genç neslimiz okursa faydalı olacağına inanıyorum dedi.

Çalışmaları kapsamında Kurukavak Köyünde yaptığı inceleme gezisi esnasında   bir fındık bahçesindeki çeşitlemeden etkilenerek kaleme aldığı  bir olayı hikayeleştirdiğini söyleyen Cenk Doğan, '' Fındığın Günlüğü '' isimli öykü-roman  denemesinin İkinci Adam yayınevi tarafından dağıtıma çıkarıldığını söyledi.

En yakındaki  kitapevinden yaptığı çalışmanın talep edilebileceğini söyleyen Doğan, her geçen gün direk topraktan uzaklaşan genç nesillerin Fındığın Günlüğü çalışmasını özellikle okumasını tavsiye etti.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Fındığın, günlüğü, kitapçılarda,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı