Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 18:00 Bu haber 328 kez okundu
 
Gelinlerin sokak defilesi ilgi gördü
...
Kültür&Sanat Haberi


Düzce’de gelinlik, kına ve nişan elbisesi tasarımı yapan Esma Atay, organizatör Nesrin Aksu ve düğün fotoğrafçıları düğün sezonu öncesi sokak defilesi düzenlediler. Defile Düzceliler tarafından büyük ilgiyle karşılanırken, ortaya renkli görüntüler çıktı. 


Düzce’de gelinlik, nişanlık ve kına gecesi elbisesi tasarımı yapan modacılar, organizatörler ve düğün fotoğrafçıları bir araya gelerek değişik bir organizasyona imza attılar. 2019 yılı modasına uygun gelinlik, kına ve nişan elbiselerini taşıyan mankenler Spor Sokak, İstanbul Caddesi ve Anıtpark’ta sokak defilesi yaptılar. Mankenlerin defilesi sırasında vatandaşlar da cep telefonları ile görüntü aldı. Oldukça ilgi gören defilede beğendikleri elbise modelleri ile ilgili olarak tasarımcılardan da bilgiler aldılar. Defile sırasında bazı genç erkekler ise mankenlere bakmayı ihmal etmediler. 


Düzce vatandaşlar “Düzce için çok güzel bir organizasyon. Çok gurur verici. Ancak düğün masrafları çok ve herşey çok pahalı” dediler. 
Gelinliklerin sunumunu yapan mankenler ise “Çok güzel yorumlar aldık. Çok güzelsiniz diyenler oluyor, kıyafetleri beğenenler oluyor. Bence Düzce’de ilk ve yapılması gereken bir defileydi. Düzce’ye böyle bir canlılık gerekiyordu. Biz çok memnunuz. Düzce yeniliklere açık. Her genç kızın hayalini biz üzerimizde taşıdık. Güzel ve temiz bir duygu” dediler. 


 Gelinlik tasarımı yapan ve defilenin düzenleyicisi olan Esma Atay “Yapılmayı yapmak istedik. Farklı olsun istedik. Düzce’yi tanıtmak istedik. Ben çok beğendim çok güzel oldu. Halkımızda çok beğendi. Bakışlar çok güzeldi. Düğün sezonu öncesi yaptık. Bizim küçük küçük yine böyle defilelerimiz olacak. Devamı gelecek” dedi. 


Kına, nişan ve düğün organizasyonu yapan gelinlik ve moda tasarımcısı Nesrin Aksu ise “Düğün ve kına sezonu yeni açılıyor. Farklı bir aktivite yapmak istedik. Halkımızın arasına katılarak sokak defilesi hazırladık. Çok güzel ve ilgi gören bir organizasyon oldu” dedi.
Düğün fotoğrafçısı Metin Gökçe ise “Fotoğraf konsept değiştirdi. Sokaklarda, doğal ortamlarda çekiyoruz. İnsanlar artık kapalı alanları istemiyorlar. Fotoğraf çektirirken kasılmak istemiyorlar, daha rahat etmek istiyorlar.

HABER TEZCAN SOLMAZ

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Gelinlerin, sokak, defilesi, ilgi, gördü,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı