Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 13:15 Bu haber 935 kez okundu
 
Gölyaka'da orman yangını...
Düzce ve Bolu illerinde meydana gelen orman yangınları Orman Bölge Müdürlüğü yangın ekiplerinin hızlı müdahalesi sonucu büyümeden söndürüldü. Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada havaların ısınması ve nem oranının aşırı derecede düşmesiyle nedeniyle Düzce ve Bolu İllerinde orman yangınlarında artışların meydana geldiği ifade edildi.
ASAYİŞ Haberi


  Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz günlerde Düzce ve Bolu’daki ormanlık alanlarda yangınlar meydana geldi. Kıbrıscık, Mudurnu, Gerede, Gölyaka ve Aladağ'da meydana gelen orman yangınlarının İşletme Müdürlükleri yangın ekipleri tarafından hızlı müdahale sonucu büyümeden söndürüldüğü ifade eden Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri, yangın ekiplerinin hazır olması nedeniyle orman yangınlarına kısa sürede müdahale edildiğini ve büyümeden söndürüldüğünü belirtti.


Aladağlar bölgesinde bulunan Başalan Yaylası çevresindeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangında 1 dönümlük arazi küle döndü. 
  
Orman Bölge Müdürlüğü’nden uyarı 

  Bolu Orman Bölge Müdürlüğü son günlerde  meydana gelen orman yangınlarıyla ilgili uyarılarda bulundu. Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde havaların ısınması ve nem oranının aşırı derecede düşmesiyle nedeniyle Bolu Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanında bulunan Düzce ve Bolu İllerinde orman yangınlarında artışların meydana geldiği ifade edildi. 
  Havaların ısınmasıyla birlikte artan orman yangını riskine dikkat çekilen açıklamada, ormanlarda ateşli piknik yapılması, bahçe temizliği ve anız yakmanın kanunen yasak olmasına rağmen vatandaşların ihmal ve dikkatsizliğinden yakılan ateşlerin orman yangınlarına sebep olduğunu ifade edildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Gölyaka'da, orman, yangını..., ,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Avcı değilsin; avdan bahsetme! Okumadığın bir şeyi tefsir etme. Eğer hakikat üstadı senden mana sorarsa; kendi gördüğünü anlat; Pirini gördüğünü değil…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı