Haber Detayı
18 Mayıs 2019 - Cumartesi 17:17 Bu haber 91 kez okundu
 
Gölyaka’lı Genç Çiftçiler Cumhurbaşkanı İle İftarda Bir Araya Geldi
14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü münasebetiyle her ilden on çiftçi katılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir masa da iftar programın da bir araya geldi. Düzce’den grup sözcüsü olarak Düzce İl Tarım ve Orman Müdürü, Gölyaka ilçesinden ise Genç Çiftçi kadınları olarak temsilen Tuğba Tepe ve Neslihan Demirtaş katıldı.
Yaşam&Sağlık Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çiftçilerle külliyede iftar yemeğinde bir araya geldi. Erdoğan yaptığı konuşmada çiftçilere destek miktarlarını açıkladı. Rakamları açıklarken eski Türk Lirası birimlerini kullanması dikkat çekti. Cumhurbaşkanı burada yaptığı açıklamada, "Bu sene destek miktarını, eski rakamla söylüyorum 16 katrilyon liranın (16 milyar TL) üzerine çıkartıyoruz. Bayrama kadar 2,4 katrilyon kütlü pamuk (2.4 milyar TL), 662 trilyon (662 milyon TL) yağlık ayçiçeği ve 385 trilyon (385 milyon TL) çiğ süt desteği ödemelerini yapıyoruz." diye konuştu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam Cumhurbaşkanlığı Saray’ında çiftçiler ile iftar sofrasında buluştu. Cumhurbaşkanı tarımın stratejik bir sektör olduğunu belirterek sektörün stratejik öneminin daha da artacağının altını çizdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, güçlü ülkenin kendini tarım, hayvancılık ve gıda alanlarında ispatlamış ülke olduğunu belirterek, 21’inci yüzyılda da tarım ve gıda alanının su, enerji ve teknolojiyle beraber stratejik sektör olma konumunu sürdürdüğüne işaret etti.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Gölyaka’lı, Genç, Çiftçiler, Cumhurbaşkanı, İle, İftarda, Bir, Araya, Geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"İşlediğiniz günahları gizlediğiniz gibi, iyilikleri de gizleyiniz "


Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı