Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 15:03 Bu haber 135 kez okundu
 
Gözden Mi Çıkartıldı ?
...
Gündem Haberi


2006 yılında 12 Kasım depreminin yıldönümünde açılan Kent Ormanı sahipsizliğin kurbanı oldu.

Özellikle son yıllarda alkol alınan, ahlaka aykırı davranışların yaşanması nedeniyle çevrede oturanların yoğun şikayetlerine maruz kalan Türkiye’nin 54. Kent Ormanında bir türlü asayiş sağlanamayınca kapılarına ve girişlerine toprak dökülerek araç girişlerine kapatıldı. Alınan önlemlere rağmen Düzceliler yaya olarak Kent Ormanına kendi buldukları çözümlerle girmeye devam ediyor.

 


12 Kasım 2006 yılında Kalıcı konutlar Bölgesinde 158 hektar arazi üzerine kurulan Kent Ormanı mesire alanı Dönemin valisi Halil Nimetoğlu tarafından açılarak Düzcelilerin hizmetine sunulmuştu. İçindeki her şeyin, bütün yapıların ağaçlardan yapıldığı Kent ormanında yürüyüş parkurları, kır kahvesi, çeşme ve spor alanları bulunuyordu. Mangallı pikniğin yasak olduğu kent ormanı, sık çam ağaçları ve temiz havası ile Düzcelilerin daha rahat bir nefes alma ve spor yapmasına yönelik olarak hizmete açılmıştı. Aradan sadece 13 yıl geçti ve Kent Ormanı gayri ahlaki olayların yaşandığı, asayiş olaylarının en sık yaşandı yer olarak Kalıcı Konutlar sakinleri tyarafından şikayetlere maruz kaldı.

Son olarak burası ile ilgili olarak Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Belediye eski Başkanı Dursun Ay, Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mustafa Çetinkaya, Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz bölgede inceleme yapmış ve Kent Ormanında önlemler alınması kararlaştırılmıştı. Ancak alınan bütün önlemler caydırıcı olmayınca Kent Ormanının bütün girişlerine toprak dökülerek araç girişlerine kapatıldı. 


Kent Ormanının kapatılmasının ardından ise gözden çıkartılan orman kaderine terk edildi. Girişindeki kent ormanı takı çürümeye üzerinde Türk Bayrağı Orman Genel Müdürlüğü levhaları yosunlanmaya bırakıldı. Kent Ormanının kullanmak isteyen vatandaşlar ise toprağın üzerinden geçmemek için Kent Ormanı levhasının bulunduğu tahtayı köprü olarak kullanmaya başladılar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Gözden, Mi, Çıkartıldı, ?,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İslamın temeli ahlak, ahlakın özü bilgi, bilginin özü akıldır…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı