Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 14:13 Bu haber 413 kez okundu
 
Gözler Bakanlar Kurulu Toplantısında
...
İLÇELER Haberi


Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantıda sokağa çıkma yasağı ve 15 ile uygulanan giriş- çıkış sınırlamaları değerlendirilecek. Toplantıdan çıkacak karar doğrultusunda Düzce İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından Yığılca ilçesine uygulanan giriş çıkış kısıtlamasının da kaldırılması öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dokuzuncu defa telekonferans yöntemiyle yapılacak kabine toplantısının ana gündem maddesi kontrollü sosyal hayattaki yeni tedbirler olacak. Toplantıda, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı ve seyahat sınırlamaları yeniden gözden geçirilecek.


Her pazartesi telekonferans yöntemiyle gerçekleşen toplantı, üç günlük bayram tatili sebebiyle bugün yapılacak. Toplantıda, Ramazan Bayramı'nda uygulanan dört günlük sokağa çıkma yasağının sonuçları ele alınacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dört gün boyunca yapılan denetimler ile sınırlamalara uymayanlara uygulanan cezalar konusunda bilgi paylaşacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise 11 Mart'tan bu yana vaka sonuçlarını ve gelinen son noktayı anlatacak. Özellikle iyileşen hasta sayısındaki artış ile yoğun bakım ve entübe hasta sayısında devam eden azalmalar değerlendirilecek.

Yığılca’da giriş çıkış sınırlandırılması kalkacak mı?

Buna göre, Yığılca ilçesinde Korona Virüs tedbirleri kapsamında uygulanan giriş çıkış sınırlandırması da Düzce İl Hıfzıssıhha Kurulu’nda yeniden değerlendirilecek. Bakanlar Kurulu’nda alınan kararlar doğrultusunda ilçeye uygulanan giriş çıkış sınırlandırmasının da kaldırılması bekleniyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Gözler, Bakanlar, Kurulu, Toplantısında,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı