Haber Detayı
11 Mart 2019 - Pazartesi 11:28 Bu haber 343 kez okundu
 
Güvenli İnternet Tırı Düzce'de
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile BTİDER iş birliği ile yürütülen,teknolojiye ulaşma fırsatı sınırlı olan çocuk ve gençlere teknoloji deneyimleri yaşatmayı hedeflediği "BTK Güvenli İnternet Tırı" Düzce’de.
Teknoloji Haberi


 

Türkiye çapında çocukların ve gençlerin yeni teknolojilerle doğrudan etkileşimlerini sağlamak için yola koyulan Güvenli İnternet Tır’ında öğrencilerin deneyimleyebileceği farklı alanlar mevcut.

Güvenli İnternet Tırı, çocuklara ve gençlere, oldukça faydalı, eğlenceli ve büyüleyici bir dünya sunuyor. Yeni teknolojileri, doğru bir zeminde ve doğru bir şekilde tanıma imkânı bulamayan çocuklar ve gençler için faaliyete geçirilen Güvenli İnternet Tırı Projesi, şimdiye kadar bine yakın öğrenci ile buluştu. Güvenli İnternet Tırı, Düzce’de de okulları ziyaret edecek.

Proje sorumlusu Ömer Faruk Sorgun, öğrencilere teknolojinin tüketeni değil üreteni olmayı öğretmeye çalıştıklarını söylerken, öğrencileri beklediklerini belirtti. 2 gün Düzce’de kalacak olan tırın ilerleyen günlerde yeniden Düzce’ye geleceğini söyledi.

Sorgun, Güvenli internet kullanımı konusunda ailelere de tavsiyelerde bulundu.

Sorgun, “ Aile ile iletişimin yerini asla en ileri cihaz tutamaz. Ailelerin iletişimi arttırması, çocuklarımızı mutlaka takip etmemiz lazım. Ayrıca ücretsiz olan güvenlik hizmetini tüm operatörlerde cihazlarımıza kurmamız gerekiyor. Malum çocuklar için zararlı bir çok içerik mevcut. Çocuklarımızı internette yalnız bırakmamakta fayda olduğunu söyleyebilirim.” Dedi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Güvenli, İnternet, Tırı, Düzce'de,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kadınları okutunuz, kadını okutmayan millet yükselemez…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı