Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 13:01 Bu haber 195 kez okundu
 
Hastanede Yeni Önlemeler Devreye Girdi
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Artan korona virüs vaka sayılarının ardından Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde bir dizi önlem hayata geçirildi. Özellikle acil serviste hastaların korona virüs olmaması için alınan önlemler çerçevesinde hastalar acil servise tek tek alınarak muayene ediliyor.

Düzce’de korona virüs vaka sayılarının artmasının ardından sağlık kuruluşlarında bir dizi önlemleri hayata geçirdi. Salgının daha çok kişiye bulaşmasını önlemek isteyen Düzce Sağlık İl Müdürlüğü ve Atatürk Devlet Hastanesi yönetimi, hastanenin acil servisine rahatsızlığının tedavisi için başvuran hastaların korona virüs olmaması için çalışma başlattı. Bu kapsamda Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisine başvuran hastalar, kapıda yapılan ateş ölçümü ve HES kodu sorgusunun ardından acil servise girerek tedavilerini yaptırabiliyor. Sadece ambulans i,le gelen gerçek acil hastalar bu işlemlerden muaf tutulduğu öğrenildi. 

Düzceliler ise acil servisi gereksiz kullananların ve acil serviste gereksiz oluşan yoğunluğun bu uygulama ile azalmasını beklediklerini ifade ettiler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Hastanede, Yeni, Önlemeler, Devreye, Girdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ne kadar zengin olsan, ancak yiyebildiğin kadar yersin…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı