Haber Detayı
16 Mayıs 2018 - Çarşamba 08:57 Bu haber 676 kez okundu
 
Haydi Düzce Birlik Olma, Gölümüze sahip çıkma zamanı!
Kaynaşlı Dipsizgöl köyünde bulunan Çamlıpınar göletine Bolu İl özel İdaresi tarafından göz koyulduğu iddia edildi.
Kültür&Sanat Haberi


2010 yılında mesire alanı olarak halkın kullanımına açılan Çamlıpınar göletine gelen özel idare görevlilerinin Bolu’nun tabiat varlığı olarak göstermek için incelemede bulundukları ve  fotoğrafladıkları öğrenildi.

 

 

Düzce’nin il olmasının ardından yıllardır aramızda  polemiğe yola açan Yedigöller’i sahiplenmemize izin vermeyen Bolu, şimdi ilimiz sınırları içinde yer alan göletimize göz dikti.

Kaynaşlı Dipsizgöl köyün sınırları içerisinde bulunan Çamlıpınar göleti, Bolu Belediyesi ve Bolu İl Özel İdaresi tarafından tam sınırda kaldığı iddia edilerek Bolu'ya dahil edilmeye çalışılıyor.

Bolu İl Özel İdaresine bağlı  görevlilerin geçtiğimiz günlerde gölete gelerek inceleme yaptığı ve fotoğraf çektiği öğrenilirken, Çamlıpınar göletini Bolu’nun tabiat varlıklarından  olarak göstereceklerini ve  o yüzden fotoğraf çektiklerini söyledikleri iddia edildi.

Bu konunun gündeme gelmesine neden olan kişinin ise, Bolu ile Düzce arasında tam sınırda olan Bolulu bir köy muhtarı olduğu öğrenilirken,  Muhtarın, belediye ve valiliğe,  göletin Bolu  sınırları içerisinde yer aldığını söylediği, bu yüzden de Bolu’nun tabiat varlıkları içerisinde yer alması gerektiğini ilettiği duyumu alındı.

Düzce sınırları içinde yer alan ve  tek girişi Kaynaşlı Dipsizgöl köyünden olan,  Bolu'ya ise en yakın yerleşim yeri 25 km uzaklıkta bulunan  Çamlıpınar göleti için Bolu’dan yapılan bu girişimlere Düzce’nin cevap vermesi ve bu doğa harikasını da Bolu’ya kaptırmamak için girişimlerde bulunulması bekleniyor.

Kaynak: Editör: Mihriban Gürel
 
Etiketler: Haydi, Düzce, Birlik, Olma,, Gölümüze, sahip, çıkma, zamanı!,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı