Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 14:15 Bu haber 294 kez okundu
 
Her Cami İçin "Cuma Heyeti" Oluşturulacak
...
GÜNDEM Haberi


Hayata geçirilen ‘normalleşme’ planı kapsamında camilerdeki ilk cuma namazı 29 Mayıs’ta kılınacak. Düzce Valiliği, konu hakkında aldığı kararla açılacak camilerin listesinin yayımladı.

Korona Virüs salgını nedeniyle 16 Mart’ta alınan kararla ara verilen cuma namazları iktidarın başlattığı Korona Virüs ‘normalleşme’ planı çerçevesinde 29 Mayıs’ta ‘kısmen’ tekrar başlayacak. Bu kapsamda Düzce Valiliği, aldığı kararla nerelerde ve hangi önlemlerle cuma namazı kılınacağını belirledi. Cuma namazı kılınacak yerler ve uyulacak kurallar şöyle açıklandı:

 

“29 Mayıs Cuma günü itibari ile Cuma namazı aşağıdaki listede Kaymakamlıklarımızca tespit edilen Cami avlularında ve açık alanlarda eda edilmeye başlanacaktır.

Öğle ve ikindi namazları tüm camilerimizde sosyal mesafe kuralına uyularak cemaatle birlikte kılınacaktır. Diğer vakitlerde münferiden namaz kılmak isteyenler için camiler açık tutulacaktır.

Sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü ve 20 yaş altı vatandaşlarımızın kendi sağlıkları ve toplum sağlığının korunması için ibadetlerine evlerinde devam etmeleri gerekmektedir.

Cuma namazlarında ilk saftan başlamak üzere oturmaya başlanacak ve son saf dolana kadar bu sıra takip edilecektir. Namaz bitiminde ise en son saftan başlamak üzere sırasıyla cemaatin namaz kılınan alandan ayrılması için gerekli tedbirler alınacaktır. Bu düzenin sağlanması için Vali/Kaymakamlarca il/ilçe müftülerinin önerileri doğrultusunda namaz kılınabilecek her cami ve açık alan için en az beş kişiden müteşekkil "Cuma Heyeti" oluşturulacak ve kolluk personeli görevlendirilecektir.

Düzce Merkeze bağlı köylerimizde kılınacak olan Cuma Namazları camilerin bahçelerinde sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek kılınacaktır.”

Haber: H. DURNA

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Her, Cami, İçin, "Cuma, Heyeti", Oluşturulacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Aşk davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki !


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı