Haber Detayı
16 Eylül 2019 - Pazartesi 12:22 Bu haber 204 kez okundu
 
Hürriyet Ortaokulu Ödülle Döndü
...
Eğitim Haberi


Hürriyet Ortaokulu öğrencileri “Engelleri Kaldırıyorum, Akıllı Bileklik ve Sensörlü Kalemtıraş” projeleriyle katıldıkları Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresi’nden ödülle döndü.
 

Yazılımcılar, akademisyenler ve engelliler yararına kurulmuş sivil toplum örgütü yöneticileri tarafından öğrencilerin çalışmaları beğeni topladı.  Düzce Kodluyor Projesi kapsamında Hürriyet Ortaokulunda engelli bireyler için gerçekleştirilen öğrenci robotik kodlama çalışmalarını Türkiye Engelsiz Bilişim Platformunun İstanbul Maltepe Üniversitesinde gerçekleştirilen Uluslararası Engelsiz Bilişim Kongresinde stant açarak sergiledi. 

 

Kongrenin en küçük konuşmacıları olan Hürriyet Ortaokulu öğrencileri Ömer Kumbar ve İhsan Efe Yazıcıoğlu, “Engelleri Kaldırıyorum, Akıllı Bileklik ve Sensörlü Kalemtıraş” projeleriyle ödül aldılar.  Kongrenin 2. gününde öğrenciler Ömer Kumbar ve İhsan Efe Yazıcıoğlu, ders öğretmeni Abdullah Birol ile birlikte ödül aldıkları çalışmalarını sözlü sunum olarak katılımcılara aktardılar.   Düzce Kodluyor projesi kapsamında robotik kodlama eğitimleriyle insanlığa yararlı olan çalışmalar yapmayı amaçladıklarını söyleyen  öğrenciler, kongreye katılan yazılımcılar, akademisyenler ve engelliler yararına kurulmuş sivil toplum örgütü yöneticilerinden tam not aldılar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Hürriyet, Ortaokulu, Ödülle, Döndü,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Allah'a hakiki abd olan, başkalarına abd olamaz.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı