Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 20:48 Bu haber 150 kez okundu
 
İlçe Başkanı Kim Olacak ?
AK Parti Akçakoca İlçe başkanlığı için önümüzdeki günlerde yeni atama yapılacak.
Siyaset Haberi


Bilindiği gibi 5 yıla yakın süredir AK Parti Akçakoca İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Dergah Akça, geçen hafta kendi rızası ile görevinde istifa etmişti.

Akça'nın istiasıyla boşalan ilçe başkanlığı koltuğu için görüşmelere başlandı. Hem il başkanı Mustafa Keskin, hem de genel merkezden gelecek koordinatör milletvekili, parti yöneticileriyle istişarelerde bulunacak. Daha sonra ilçe başkanlığına atama yapılacak.İlçe Başkanlığında 3 aday öne çıkıyor Ak Parti kulislerinin ve partiye gönülden bağlı olanlar

Gökhan Solak ismini dillendirirken,Solak'ın işlerinin yoğunluğu nedeniyle bu görevi kabul etmediği Israrcı  çevrelerin Akçakoca'dan  önemli ne var diye sitem ettikleri de öne sürülüyor.

 ESVET SARIOĞLU DA DEVREDE

Daha önce Milletvekili aday adaylığı başvurusunda da bulunan Akçakoca'nın başarılı iş adamlarından Esvet Sarıoğlu'nun ilçe başkanlığı için adının geçtiği bilgisine ulaşıldı. Sarıoğlu'nun Akçakoca'daki herkesimi kucaklayacak yapıda olması ve AK Parti teşiklatını da çok iyi bilmesi en büyük avantajlardan biri olarak gösteriliyor. Önümüzdeki günlerde Sarıoğlu'nun başkanlık için atanması Akçakoca'da sürpriz olmayacağı ileri sürüldü.

 

CÜNEYT YEMENİCİ ÇOK İSTİYOR

Bu arada, seçimi kaybeden eski belediye başkanı Cüneyt Yemenici'nin ilçe başkanı olabilmek için kulis çalışmaları yaptığı bildirildi.

Partinin önde gelen isimleriyle temas kurduğu belirtilen Yemenici'nin, protokolde yer bulabilmek ve siyasetin içinde kalabilmek için ilçe başkanlığı koltuğunu çok istediği ifade edildi.

Ancak, AK Parti kaynaklarına göre, seçimi açık farkla kaybeden Cüneyt Yemenici'nin ilçe başkanı olması durumunda AK Parti'nin Akçakoca'daki erime sürecinin daha da hızlanabilir. Ayrıca Yemenici'ye parti yönetimi ile tabanından tepkiler olduğu söyleniyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İlçe, Başkanı, Kim, Olacak, ?,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı