Haber Detayı
23 Ağustos 2019 - Cuma 17:30 Bu haber 117 kez okundu
 
İlçe olması için harekete geçecek
Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan, Boğaziçi Beldesi’ne bağlanacak bazı köylerle birlikte Konuralp ile birleşerek Konuralp adının da yaşatılması için Konuralp adı altında ilçe olmak istediklerini ve vatandaşların bu talebini fındık sezonu sonrası hayata geçirmek için çalışmalara başlayacaklarını söyledi.
Boğaziçi Haberi


 

Bir dönem belde olan ve daha sonra mahalle yapılan Konuralp’in ilçe olması için Boğaziçi Belediye Başkanı İbrahim Ercan harekete geçiyor. Bölgede yaşayan vatandaşların taleplerini değerlendiren Ercan ilk olarak Boğaziçi Beldesi’ne yakın olan ve mahalle olarak mücavir alana girmek isteyen köyler üzerinde çalışma yapacaklarını ifade ederek “Düzce’ye kadar olan ve üst taraftan olan Kabalak’tan Yaka Köyü’ne kadar olan yerlerde bir talep var.

Bunlarla ilgili olarak anketsel verilerimizi aldık. Bu köylerin düşüncelerini ve taleplerini öğrenmiş olduk. Bunların altından kalkıp, kalkamayacağımızın ön verilerini aldık. Altından kalkabileceğimiz talepler olduğunu gördük. Bununla ilgili özellikle fındık mevsiminden sonra ki süreçte ilk önce Kabalak Köyü’nden başlayarak böyle bir sürece başlayacağız” dedi. 


Sonra ki hedef Konuralp İlçesi olmak
Sınırların genişlemesinin ardından hedeflerinin Konuralp İlçesi olmak olduğunu ifade eden Ercan, “Sonra ki süreçte de bir beldeden öte buralara daha verimli hizmet olması noktasında devletimizden, siyasilerimizden bölgenin Konuralp ismi üzerinden ilçe olması için düşüncemiz var. Bu düşünde sadece benim değil, kamuoyunun ve halkın talebi doğrultusunda gündeme geldi. Bizler takdir edersiniz ki devlet ve halk arasında köprüyüz. Bunu da kamuoyunun bilgisine arz etmiş olalım. Konuralp isminin devam etmesi noktasında iki yerleşkenin bütünsel olaraktan Konuralp ismi üzerinden ilçe olması da Düzce için artı bir değer olacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İlçe, olması, için, harekete, geçecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."


YILDIRIM BEYAZIT
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı