Haber Detayı
20 Ağustos 2019 - Salı 13:01 Bu haber 208 kez okundu
 
İlçelerde Yurt Sıkıntısı
Düzce Üniversitesi’ne bu yıl 7 bin yeni öğrenci geliyor. Düzce Merkezde konaklama ile ilgili Devlet ve Özel yurtlar varken, MYO olan bazı ilçelerde konaklama sıkıntısı yaşanıyor. Ne devlet ne özel kimsenin yurt yapmadığı yerlerde öğrenciler okula gelmekten vazgeçiyor!
Gündem Haberi


Düzce her geçen gün öğrenci şehri olmaya devam ediyor. Konuralp’de merkezi kampüsü ve Akçakoca yerleşkesi dışında kalan Meslek Yüksek Okullarını tercih eden öğrenciler konaklayacakları yer sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar.

Özellikle Çilimli, Cumayeri, Kaynaşlı ve Yığılca’da özel veya devlet yurtlarının olmaması öğrencileri tedirgin ediyor. Apart veya pansiyon bulmakta da zorluk çeken öğrenciler ev kiralarının da aşırı pahallı olması nedeni ile okulu bırakma noktasına kadar geliyor. Düzce Üniversitesi Çilimli Meslek Yüksek Okulu’nu kazanan bir öğrenci haber merkezimize telefonla ulaşarak haklı isyanını iletti. Yaptığımız araştırmalar sonrasında Çilimli, Cumayeri, Kaynaşlı ve Yığılca’da ne bir özel yurt, nede apart bulunuyor. Ev kiraları ise eşyasız 1+1 evler 600 TL’den başlıyor. Bu durum karşısında sorun yaşayan öğrenciler Düzcede bürokrasinin duruma el atmasını ve öğrencilerin kalabilecekleri apart, yada yurtların ilçelerde sayılarının arttırılmasını istiyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İlçelerde, Yurt, Sıkıntısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Seni sigaya çeken bir molla kasım gelir.


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı