Haber Detayı
22 Mart 2020 - Pazar 19:36 Bu haber 88 kez okundu
 
İnatçı yaşlılar en çok polisleri yoruyor
...
Gündem Haberi


İçişleri Bakanlığı tarafından korona virüs salgınını önleme tedbirleri çerçevesinde gece 24’ten itibaren 65 yaş üstü yaşlıların sokağa çıkması yasaklandı. Ancak yaşlılar, ailelerin uyarılarına rağmen sokağa çıkmaya devam edince, ikna etmek polis ekiplerine düşüyor. Polis ekipleri sokak sokak gezerek yaşlıları ikna etmeye çalışıyor. 


Dünyayı etkisi altına alan Korona Virüs pandemisi tedbirleri çerçevesinde birçok önlem alınıyor. Korona virüsün en çok etkilediği yaş grubu olan 65 yaş üstü yaşlılara yapılan her türlü uyarıya rağmen, yaşlı vatandaşlar dışarıda dolaşmaya devam edince İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaşüstü yaşlılar için sokağa çıkma yasağı konuldu. Konulan yasağa rağmen yaşlı vatandaşlar ev halkının sözünü dinlemeyip sokağa çıkınca bu defa da devreye polis ekipleri giriyor. 

Polis ekipleri, Düzce sokaklarında devriye atarak sokakta yaşlıları arıyor. Günboyu sokak sokak yaşlı arayan ekipler, iş yükü altında hem asayişi sağlamaya çalışan ekipler hem de evden dışarı çıkan yaşlıların peşinde koşturuyorlar.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İnatçı, yaşlılar, en, çok, polisleri, yoruyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Az iş gören el daha hassas olur


Shakespeare
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı