Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 19:16 Bu haber 194 kez okundu
 
İsmail Çolak’ın yargılaması sürüyor
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Bolu Dağı'ndaki ünlü et lokantası sahibi İsmail Çolak’ın yargılanmasına devam edilirken mahkeme tutuklu yargılanmasının devam etmesine karar verdi.
Haberi


 

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Düzce Sanayici ve İş Adamları Derneği iddianamesi kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ancak 15 Temmuz darbe girişimi sonrası umreye gittiğini söyleyerek yurt dışına kaçan İsmail Çolak, Ocak ayında teslim olmuş ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Çolak’ın Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ki yargılanmasına devam edildi. 


Çolak’a yargılama sırasında telefonunda ki arama kayıtları ile ilgili olarak sorular soruldu ve aranan kişileri tanıyıp tanımadığı hakkında bilgi istendi. 
Alınan bilgilerin ardından Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Ferhan Acar, Çolak’ın söylemek istediği olup olmadığını sordu. Çolak “Biz Düzce’ye Trabzon’dan 50 yıl önce geldik. 50 yıllık emeğimle bir iş yeri kurdum ve isim yaptım. İsmimi büyütmeye çalışırken bunlarla birlikte anılması beni oldukça üzüyor” dedi. 
İsmail Çolak ayrıca FETÖ Terör Örgütü’ne bağlı bazı kişilerin 1994 yılında FETÖ Terör Örgütü Lideri Fetullah Gülen’in ziyareti ve yemek yemesinin ardından iş yerini mesken tuttuklarını belirterek “Fetullah Gülen’in ziyareti sonrası iş yerimi mesken tuttular. Ben bunlardan kurtulmaya çalıştım. Benim örgütle bağlantım yok. Beraatımı istiyorum” ifadelerini kullandı. 
İddia makamı ise İsmail Çolak’ın cezaevinde kaldığı sürenin makul bir süre olmasından ve yurt dışına kaçabileceği şüphesinden dolayı tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. 
Mahkeme Başkanı Ferhan Acar, duruşmaya 5 dakika ara vererek ara karar hakkında mahkeme üyeleri ile istişare etti. Aranın ardından verilen ara kararda İsmail Çolak hakkında Bolu 1 ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davalarda ki doysa örneklerinin birer suretinin istenmesine, İsmail Çolak’ın tutuklu yargılanmasının devam edilmesine ve bir sonra ki duruşmanın ise 19 Haziran 2019 saat 14.30’a ertelenmesine karar verildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İsmail, Çolak’ın, yargılaması, sürüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Denizi testiye doldursan, alabildiği kadar su alır. Gerisi kalır…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı