Haber Detayı
24 Haziran 2019 - Pazartesi 17:27 Bu haber 252 kez okundu
 
İTO'da hukuki süreç başladı
Düzce’de uzun süredir faaliyette olan ve her geçen yıl küçülen eski adı İTO Kilit olan Allegion Şirketi Düzce’de ki faaliyetlerini durdurdu, çalışan 301 kişi işsiz kaldı. Türk Metal Sendikası yöneticileri hukuki sürecin başladığını söyledi.
Gündem Haberi


 D-100 Karayolu üzerinde faaliyette olan Allegion Emniyet ve Güvenlik Sistemleri Sanayi A.Ş. Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu fabrikada çalışan toplam 301 çalışan ise işsiz kaldı. İşten çıkarılan işçiler ve sendikası yetkililerinin fabrika önünde bekleyişi sürüyor.

 Türk Metal Sendikası Bolu Şube Başkanı Özgür Elçi, çalışanların fabrikaya alınmadığını belirterek “Yöneticileri tarafından bugün itibariyle fabrikanın faaliyetlerini durdurduğu öğrendik. Şuanda biz fabrikanın önündeyiz. Çalışan arkadaşlar fabrikaya alınmadı. Avukatlarımız hukuki süreci başlattı. Şu an için burada bekliyoruz. İşveren bize bir paralar teklif etti, ancak bizim hakkımızın bu olduğunu biz düşünmüyoruz. Hakkımızı da istiyoruz. Türk Metal Sendikası olarak bu eylemi burada devam ettireceğiz. Sendika olarak üyelerimizin arkasındayız. Brüksel’den fabrikanın yöneticileri geldi, fabrikanın kapanmasının tam olarak sebebini söylemiyorlar, sadece bize Türkiye’deki faaliyetlerimizi sonlandırıyoruz diye söylediler” dedi. 

 Türk Metal Sendikası İş yeri baş temsilcisi Ahmet Aşçı, ise haklarının sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyleyerek “25 Yılık çalışanımız da var 3 yıllık çalışanımız da var. Burası çalışanın beceriksizliğinden ya da performansının düşük olmasından kaynaklı bir şey değil. Firma uzun zamandır küçülmeye gidiyordu. Hukuki süreci devam ettireceğiz. Çalışanların burada bir kuruşunu heba etmeden en fazla neyi alabiliriz onların takipçisi olacağız “ifadelerinde bulundu.  

 İşsiz kalan işçilerin fabrika önünde bekleyişi sürüyor.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İTO'da, hukuki, süreç, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İnsan öldüğü zaman üç şey hariç ameli kesilir: Sadaka-i cariye, faydalanılan ilim, salih evlat.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı