Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 13:22 Bu haber 111 kez okundu
 
İYİ Parti’den Esnafa Destek Açıklaması
...
SİYASET Haberi


İYİ Parti Belediye Meclis grubu gerçekleştirilen Düzce Belediye Meclisi Ocak Ayı oturumunda, verdiği önerge ile Düzce Belediyesi’nin kahvehane ve internet kafe işletmecilerine verdiği desteği, aynı şartlara sahip olan ( dernek lokalleri, okul kantinleri, spor salonları, kafe – kafetaryalar gibi işletmelerin tümüne verilmesini talep etti. Talep konu görüşülmek üzere  bütçe komisyonuna havale edildi.

İYİ Parti Belediye Meclis Grubu tarafından yapılan açıklamada, “ Yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde Nisan ayından itibaren başlayan kısıtlamalar neticesinde vatandaşlarımız ve esnaflarımız ekonomik anlamda zor günler yaşamaktadır. Bilindiği üzere sokağa çıkma yasakları ve bazı iş kollarının çalışması yasaklanmıştır.

Belediyemiz, yaptığı açıklama ile, “Kahvehane ve internet kafe işletmelerine destek verilmesi “ talebini oluşturmuştur ve İyi Parti Teşkilatı olarak biz de buna destek veriyoruz.

Bununla beraber, aynı koşullara sahip esnafımızı birbirinden ayırmamamız gerektiği inancı ile, aynı süreci yaşayan ve aynı kısıtlamalara tabi olan esnaflarımıza da aynı oranda destek vermek gerektiğini düşünüyoruz . Pandemi sürecinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre zorunlu olarak kapalı olan ( dernek lokalleri, okul kantinleri, spor salonları, kafe – kafetaryalar gibi ) işletmelerin tümüne Belediyemiz tarafından destek verilmesi talebini önergemiz ile sunduk be konu görüşülmek üzere   bütçe komisyonuna havale edildi

Bu konunun ilgili komisyon ve akabinde Meclis’te uygun görüleceğini ve zorda kalan ilgili diğer esnafların da benzeri maddi destekten faydalanacağını umuyor, bu manada diğer partilerin ve belediye başkanımızın desteğini bekliyoruz” denildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: İYİ, Parti’den, Esnafa, Destek, Açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Taş avı öldürmez ve düşmanı helak etmez, ancak göz çıkarır ve diş kırar.


Hz. Muhammed
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı