Haber Detayı
29 Aralık 2018 - Cumartesi 13:03 Bu haber 517 kez okundu
 
Kabak şenliği başladı
Düzce’de ilk kez kabak şenliği düzenlendi. Birbirinden farklı çeşitlerde kabak ile yapılan yemeklere Düzcelilerin ilgisi büyük olurken, en büyük ilgiyi kabakla yapılan heykeller gördü.
Kültür&Sanat Haberi


 

 

Düzce Valiliği, Düzce Belediyesi, Düzce Üniversitesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi iş birliği ile bu yıl ilk kez  “Düzce Kabağı Lezzet Şenliği” düzenlendi.

Vali Zülkif Dağlı, Milletvekilleri Fahri Çakır, Ümit Yılmaz, Belediye Başkanı Dursun Ay ve DÜ Rektörü Nigar Demircan Çakar da şenliğe katılarak stantlardaki ürünleri incelediler.

Cedidiye meydanında gerçekleştirilen Düzce Kabağı Lezzet Şenliğinde birbirinden farklı çeşitlerde yapılan kabak yemekleri tadıldı. Ayrıca şenliklerde 3 ton kabak tatlısı da ikram edilirken, şenliğin en çok dikkat çeken standı ise kabaklardan yapılan mini heykeller oldu. Düzce Kabağı lezzet şenliği 28-29-30 Aralık tarihlerinde Düzce Belediyesi önünde devam edecek.

Vali Zülkif Dağlı, Düzce kabağının önemli oranda üretildiğini ancak çok fazla tanınmadığını söylerken, amacın tüm Türkiye’ye tanıtmak olduğunu belirtti.

Belediye Başkanı Dursun Ay da, 3 ton kabak tatlısı ikram edildiğini söyleyerek, “ Herkesin ağzı tatlansın” derken, Rektör Nigar Demircan Çakar ise, “ bu topraklardan marka çıkmasına vesile olacağız” şeklinde konuştu.

Birbirinden ilginç ürünlerin yer aldığı şenlikte bazı aşçılar da yeteneklerini sergilediler.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Kabak, şenliği, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Özünle, gözünle, sözünle işinde ol…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı