Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 13:30 Bu haber 175 kez okundu
 
Kanser Tarama Tırı yüzlerce vatandaşı taradı
Sağlık İl Müdürlüğü girişimleri ile Balıkesir ve Düzce Valilikleri koordinesinde Düzce’de 15 gün tarama yapan Kanser tarama tırı ilde bulunduğu süre içinde 600’den fazla tarama yaptı.
Yaşam&Sağlık Haberi


8 Ağustos’ta Düzce’ye Balıkesir’den gelen Kanser Tarama tırı ayrıca kanser hastası olmasından şüphelendiği 20 vatandaşında erken tanı ile Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniği’ne yönlendirdi.    Balıkesir Valiliği ile Düzce Valiliği koordinasyonunda, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Düzce Belediyesi katkıları ile Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ve Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün desteğiyle ‘‘Ulusal Kanser Tarama Programı’’ kapsamında 5 Ağustos 2019 tarihinde Düzce’ye gelen Kanser Tarama Tırı 18 Ağustos 2019 tarihinde Düzce’den ayrıldı.

Tarama Tırı Düzce’de kaldığı 13 gün boyunca Düzce Merkez ve ilçelerinden gelen vatandaşların kanser taraması yaptı. 13 Gün boyunca 677 vatandaşın taramasının gerçekleştirildiği taramalarda; 278 momografi çekildi. Ayrıca 69 Smear alınırken 330 GGK’ye bakıldı. Tarama tırında GGK sonucu pozitif çıkan 20 kişi ise Atatürk Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniğine yönlendirildi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Kanser, Tarama, Tırı, yüzlerce, vatandaşı, taradı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Seni sigaya çeken bir molla kasım gelir.


Yunus Emre
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı