Haber Detayı
19 Ekim 2019 - Cumartesi 17:19 Bu haber 108 kez okundu
 
Karayollarından Anlaşılmaz Proje
Türkiye’nin en yoğun karayolu trafiğinin geçtiği ilimizde Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Düzce’ye gösterdiği ilgisizlik bir türlü anlaşılamıyor. Olimpiyat kavşağı’nda yapımı devam eden kavşak çalışmasında ise uygulanan proje akılları karıştırdı.
Gündem Haberi


Türkiye’nin en yoğun karayolu trafiğine sahip şehirlerinden Düzce, önemli geçişe de ev sahipliği yapıyor. Avrupa ile Anadolu arasındaki en önemli karayolu geçişi olan Boludağı geçişinin bulunduğu Düzce’de Karayolları önem vermesi gerekirken yapılan hatalı projeler Düzcelilerin hem yaşamını olumsuz etkiliyor hem de insanları çileden çıkartıyor.

Olimpiyat Kavşağı’nda hayata geçirilmesi için çalışılan proje de bun hatalardan sadece birisi. Çalışma öncesinde 3 şerit olarak hizmet veren D-100 Karayolu Olimpiyat Kavşağı, yapım çalışmalarıyla birlikte 2 şeride düşürüldü. Ayrıca Orta refuj de genişletilerek hatıra ormanı ebatlarına kavuştu. Hal böyle olunca 2 şeritli yol kadar alana sahip olan orta refujun nasıl düzenleneceği ise muamma olarak kaldı. Ayrıca 2 şeritli karayolunda trafik sürekli ilerlerken, ışıklarda durma olduğunda geçiş üstünlüğü olan araçlar, özellikle ambulansların nasıl geçeceği de bir türlü anlaşılamadı. Yetkililerin olimpiyat kavşağındaki bilinmeyenleri anlatması için Düzceliler merakla bekleyişe girerken, projenin nasıl ve kimler tarafından çizildiği de merak konusu oluyor.  

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Karayollarından, Anlaşılmaz, Proje,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Zaman Gösterdi ki: Cennet ucuz değil Cehennem dahi lüzumsuz değil..


BEDİÜZZAMAN SAİD NURSİ (R.A)
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı