Haber Detayı
02 Kasım 2018 - Cuma 19:18 Bu haber 247 kez okundu
 
Katırcıoğlu istifa etti!
İyi parti Kurucu il başkanı Ercan Katırcıoğlu partisinden istifa etti. Katırcıoğlu istifa ederken İYİ parti ile ilgili olarak çarpıcı iddialarda bulundu.
Siyaset Haberi


 Parti’nin üst kademelerinde FETÖ’cülerin hüküm sürdüğünü iddia etti.

 

 

MHP’den ayrıldıktan sonra İYİ Parti’nin Düzce Kurucu İl Başkanı ve milletvekili adayı olarak siyaset hayatına devam eden Ercan Katırcıoğlu İYİ Parti’den de istifa etti.

Katırcıoğlu, kamuoyuna istifasını duyururken, geçen süre içinde söylenenlerle yapılanların, ağızdan çıkan cümlelerle beyinden geçen düşüncelerin aynı olmadığını söyledi.

Katırcıoğlu, “milliyetçi ve ülkücü fikriyatın iktidara taşınacağı söylemi ile yola çıkılmış, ancak PKK’ya genel af çıkarılmalı, Abdullah Öcalan ev hapsine çıkarılmalı, ayda bir iki defa halkına seslenmelidir diyen bir kişinin genel başkan yardımcısı yapıldığı bir ortamla karşılaştık. Yine, Sayın Akşener’in, “ benim 7 sülalemde FETÖ’cü bulamazsınız” söyleminin ardından, 7 sülalesi FETÖ’cü olanların il başkanlıkları görevine getirildiğini acı ile görmüş bulunmaktayız." dedi. 

25 Ekim 2017 yılında yola çıkan ancak makas değiştiren bir siyasi parti ile karşılaştığını söyleyen Katırcıoğlu, kurucu il başkanı olduğu partiden istifa ettiğini açıkladı.

Katırcıoğlu, “ Yanlış trene bindiyseniz vagonda geri geri yürümenin bir anlamı olmayacağı düşüncesiyle, Kurucu İl Başkanı, milletvekili adayı ve yüksek delege olduğum İyi Parti’den bugün itibariyle istifa ediyorum. Önümüzdeki günlerde bu söylediklerimin gerekçelerini kamuoyuyla paylaşacağım” şeklinde konuştu.   

Katırcıoğlu , İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin ülkücüler tarafından basıldığı iddiasının senaryodan ibaret olduğuna dikkat çekerken, “ MHP’den istifa ettiğinize piman mısınız” sorusunu ise şöyle cevapladı.

“ MHP’nin benim için ayrı bir yeri vardır. MHP’nin ebedi lideri Başbuğ merhum Alparslan Türkeş, büyük amca kızımız ile evlidir. Bizim aile damadımızdır. Aile içerisinde Arslan lakabı ile anılır. Bu nedenle MHP bizim için bir parti olmaktan öte bir yuvamızdır. Geçmişi kurcalamak doğru olmayacaktır.Ülkücüyüm, ülkücülük her türlü makamdan ve sıfattan üstündür. Bu vatanda hizmet etmek için illa bir yerde olmanız gerekmiyor. Bireysel olarak da bu ülke için yapılacak bir çok şey vardır.”

Kaynak: Editör: Ceyda Başcı
 
Etiketler: Katırcıoğlu, istifa, etti!,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Su ateşe galiptir, ancak bir kaba girerse ateş o suyu kaynatır, yok eder…


Mevlana
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı