Haber Detayı
03 Aralık 2020 - Perşembe 17:58 Bu haber 246 kez okundu
 
Kaybedilen Zamanın Hesabını Kim Verecek?
...
SİYASET Haberi


Düzce’de insan sağlığını tehdit edecek boyuta ulaşan hava kirliliği milletvekillerini karşı karşıya getirdi. CHP Düzce Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Düzceli milletvekillerine seslenerek, sorunun çözümü noktasında beraberlik çağrısında bulundu. Tanal ayrıca, 2 yıl önce CHP tarafından Düzce’nin hava kirliliği sorununa yönelik TBMM’ye sunulan yasa tasarısına destek vermeyen Düzceli milletvekillerini eleştirerek,” Kaybedilen günlerin hesabını kim verecek? dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hava İzleme Merkezi verilerine göre Düzce’de hava kalitesi insan sağlığını tehdit boyutuna ulaştı. Düzce’de son aylarda alarm veren hava kirliliği için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı harekete geçti. AK Parti Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir ve Fahri Çakır geçtiğimiz gün sosyal medya hesaplarından Çevre ve Şehircilik Bakan Yarımcısı ile birlikte konuyla ilgili görüşme sağladıklarını duyurdu. CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, bunun üzerine Düzce’nin hava kirliliği sorunu ile ilgili 2 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunduğu yasa teklifine destek vermeyen Düzceli vekillere eleştirilerde bulundu. Hava kirliliği ile ilgili verilen yasa teklifine destek vermeyerek Düzce’deki kirlilik oranının tehlike oluşturmadığını savunan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ı da eleştiren Tanal, “Düzce'de hava kirliliği korkutan boyuta ulaşınca konuşmaya başladınız” dedi.

Anlata anlata dilimde tüy bitti

Yıllardır çözülemeyen kava kirliliği sorununa çözüm bulabilmek için AK Parti ve MHP’li milletvekillerine bir araya gelme çağrısında bulundu. Yeter ki Düzce’miz kurtulsun diyen Av. Mahmut Tanal, gerekirse kendisi tarafından verilen kanun teklifini geri çekebileceğini de sözlerine ekledi. Tanal Twitter üzerinden yaptığı açıklamada; "Düzce'yi hava kirliliğinden kurtarmak için 2 dönemdir yasa teklifi sunuyorum. Anlata anlata dilimde tüy bitti. Peki siz ne yaptınız?  Ortağınızla birlikte hava kirliliği tehdidi bulunmadığını savundunuz. Beni yalanladınız, hedef aldınız. Şimdi Düzce'de hava kirliliği korkutan boyuta ulaşınca konuşmaya başladınız.  O kadar zaman kaybı oldu. Bunun hesabını kim verecek? Öyle Meclis'e gelen Bakan Yardımcısı'yla birlikte kuliste 'çalışıyormuş pozu' vererek de bu sorun çözülmez! Gelin Düzce için bir araya gelelim. Kanun teklifinde sizin imzanız olsun, ben kendi teklifimi geri çekeyim. Desteği biz size verelim. Yeter ki Düzce'miz kurtulsun” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Kaybedilen, Zamanın, Hesabını, Kim, Verecek?,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Ya Ali, cenazemi sen yıkayacaksın. Borcumu sen ödeyeceksin, zimmetimi sen ifa edeceksin…


Hz. Muhammed
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı