Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:48 Bu haber 229 kez okundu
 
Kestane Balı hasadı başladı
...
YAŞAM&SAĞLIK Haberi


Akçakoca ve çevresinde 2019 yılı kestane balı hasadı başladı. Bal üreticiliği yapan Refah Koçak, yaptığı açıklamada, son bir hafta içinde yağan yağmurun, üretimi olumsuz etkilediği söyledi. 


Bal üreticiliği yapan Akkaya Köyü Muhtarı Refah Koçak, kestane balı sezonun çok iyi başladığını ancak son bir hafta içinde meydana gelen olumsuz hava koşullarının kestane balı üretimini etkilediğini ifade etti. 


“Son iki yıldır bölgemizde hava şartlarının olumsuzluğu nedeniyle kestane balı üretimi istenilen seviyede değildi” diyen Koçak, “2019 sezonundan çok ümitliydik ancak son hafta yağan yağmur, kestane püsküllerini yıkadığı için bal üretimini olumsuz etkiledi. Bu nedenle geçen yıla göre istediğimiz düzeyde rekolte gerçekleşmedik” diye konuştu. 


Refah Koçak son olarak, 2019 sağımı kestane balının kilogram fiyatının 130 TL civarına olacağını tahmin ettiğini söyledi. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Kestane, Balı, hasadı, başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı