Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 18:01 Bu haber 272 kez okundu
 
Kızılay bağışlarınızı bekliyor
Ramazan ayı ile birlikte fitre, zekâtını vermek, yardım yapmak isteyenler ile yardıma ihtiyacı olanlar arasında köprü olmak için her Ramazan ayında şehrin birçok noktasına standlar kurarak bağışçılarının ayağına giden Türk Kızılayı, geleneğini bozmadı ve bu senede Merkez Büyük Cami önüne kurduğu standla bağışları ve yardımları kabul etmeye başladı.
Haberi


Yardıma ihtiyacı olanların yardımına koşulsuz koşan, doğal afet gibi durumlarda afetlerden zarar gören vatandaşlara yardımcı olan Dünya da ise karışıklığın yaşandığı her noktada insanlara yardım için çabalay6an Türk Kızılayı, Ramazan Ayı münasebetiyle bağışçılarıyla ihtiyacı olanlar arasında köprü olmak amacıyla bağışçılarından bağış toplamaya devam ediyor. Bu amaçla Merkez Büyük Camii önünde bağış kabul standı kuran Türk Kızılayı Düzce Şubesi, Ramazan Ayı’nda fitresini, zekatını vermek isteyen Düzcelileri ve durumu iyi olup yardıma ihtiyacı olanlara yardımcı olmak isteyen bağışçıların bağışlarını makbuz karşılığında toplayacak. Arefe gününe kadar açık olacak standda Türk Kızılayı şube görevlilerinin yanı sıra Türk Kızılayı Gençlik oluşumu da vatandaşlara Kızılay’ın yaptıklarını ve bağış sistemini anlatan broşürleri dağıtacak.

Konu hakkında açıklama yapan Türk Kızılayı Düzce Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Bilgin yaptığı açıklamada Ramazan Standı hakkında bilgiler verdi. Mustafa Bilgin; “Türk Kızılayı Düzce Şubesi olarak çalışmalarımıza bütün hızıyla devam ediyoruz. Bu kapsamda Ramazan ayında fitre, zekat, ihtiyacı olanlara yardım etmek isteyen bağışçıların bağışlarını kabul etmek için Merkez Büyük Cami önünde stand açtık. Bu standda makbuz karşılığı bağışçıların her türlü bağışlarını alıyoruz. Ayrıca buraya gelemeyecek durumda olan ve bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız içinde hem görevlilerimiz çalışıyor. Bizimle iletişim kurulduğu takdirde bizim görevlilerimiz gidip bağışçının kapısından bağışını yine makbuz karşılığında alacak. Ayrıca bu sene bağış yapmak isteyen vatandaşlarımız Türk Kızılayı’nın açtığı kısa mesaj sistemi ile bağışlarını bulundukları yerden de yapabilecekler” dedi.  

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Kızılay, bağışlarınızı, bekliyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"Gördüklerim, Görmediğim yaratıcının varlığına inanmaya beni mecbur ediyor."


Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı