Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 14:12 Bu haber 264 kez okundu
 
Kızılay'dan 3 ayda ne yaptık açıklaması
Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın, göreve geldikleri 3 ay süre içinde yaptıkları hizmetleri paylaştı, “Kızılay’ı küçültmek değil büyütmek için göreve geldik” diyerek, Ensar marketin satın alınması ile ilgili olarak, Düzce’de ciddi bir mağdur kitlesi olduğunu söyledi, mağdurların mağduriyetinin Kızılay tarafından giderileceğini vurguladı.
Yaşam&Sağlık Haberi


Kızılay Düzce Şubesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları ile bir araya geldi. Kızılay salonunda düzenlenen kahvaltıya Kızılay Şube Başkanı Halil Aydın ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Kızılay Düzce Şube Başkanı Halil Aydın, basın mensuplarının 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutlarken, Kızılay il yönetimi olarak görevi devralmalarının üzerinden  90 gün geçtiğini söyledi, bu süre içinde yapılan hizmetleri anlattı.

ÇITAYI DAHA YUKARILARA TAŞIMA HEDEFİ

Düzce Kızılay şubesinin  genel merkezde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Aydın,  yıllarca üst yönetimden genel başkanlık yapmış, genel sekreterlik yapmış çok değerli büyükleri olduğunu söyleyerek, “çıta çok yüksekteydi. Bizim bunu daha yukarılara taşımamız gerekiyordu. İnsanların beklentileri vardı.” Dedi.

Aydın, “ Okullarımızda bir takım ihtiyaçların olduğunu biliyorduk. Bizimde envanterlerimizde ciddi anlamda kıyafet bot ve mont gibi malzemelerimiz mevcuttu. Milli eğitim müdürlüğünden aldığımız liste doğrultusunda, yaklaşık 30 civarında okula yaklaşık 2700-2800 öğrenciye bot mont ve kıyafet şeklinde ulaştırma gayretinde olduk. Bu süre içerisinde yaklaşık 20 bin parça kıyafet dağıtımı yapıldı. 5 bin civarında ki kişiye doğrudan ulaşarak kıyafet yardımında bulunduk. Gıda anlamında ciddi anlamda gıda talebi vardı. 1200 koli gıda yardımında bulunduk. Sosyal yardımlarımıza devam ederken envanterimizde bulunan tekerlekli sandalyelerin bir kısmını özürlülere, bir kısmını okullara verdik. Hasta yataklarımız vardı. Onları ilgili kişilere ulaştırdık. Ev eşyası talepleri vardı. Onların bir kısmını yangın nedeni ile ilçelere gönderdik. Ev gereçlerini tedarik ettik. Bunların sayıları rakamları mevcut. Devamında tedavi amaçlı kişiler vardı. Onların şehir dışı giderlerini karşıladık.”şeklinde bilgi verdi.

3 MİLYON TL’Yİ GERİ GÖNDEREMEZDİK

 Bunların yanında bir takım tanıtıcı faaliyetleri olduğunu da söyleyen Aydın,  Kızılay genel merkezinin Yılbaşı itibari ile aldığı karardan da söz etti.

Şubelerin 100 bin TL üzerindeki kasa hesaplarının genel merkez hesaplarına aktaracak şeklinde bir yazının tüm Türkiye’de ki şubelere gönderildiğini bildiren Aydın, Düzce Kızılay’ının kasasında 3 milyon TL civarında bir para olduğunu, bunu geri gönderilmesi halinde Kızılay’ı küçültmeleri gerektiğini vurgulayarak “ bunu yapamazdık” dedi, Ensar marketin satın alma sürecini paylaştı.

ŞEFFAF BİR İHALE YAPACAĞIZ

Aydın, “ Kızılay’ı küçültmek değil büyütmek iddiasıyla biz bu göreve geldik. Kızılay genel merkezi ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda biz o 3 milyonu hesabımızda tuttuk. Üzerine yaklaşık 3.5 milyon TL daha destek ile 6.5 milyon TL’lik para ile ciddi anlamda ciddi gelir getireceğini düşündüğümüz, Kayyum heyeti ile bir ön protokole bağladığımız bir yer satın aldık. Bu yeri almamızda ki amacımızın birkaç sebebi vardı. Kurumsal olarak genişlemek için. Alt katta dükkanlar orta katta kullanılmayan ofisler üst katta bir düğün salonu var. Bildiğim kadarı ile kapalı olarak Düzce’nin en büyük düğün salonu konumunda.  Biz orayı aldıktan sonra hem market kısmı hem düğün salonu kısmı çok ciddi kurumsal faaliyetlerde olacak. Şeffaf net bir şekilde sizin üzerinizden duyuracağımız ihale şekli ile kiralamasını yapacağız. Her şey kamuoyunun önünde olacak. “şeklinde konuştu.

DÜZCE’DE CİDDİ BİR MAĞDUR KİTLESİ VAR

Kızılay olarak amaçlarının, her kim olursa olsun mağdur, mazlum, zor durumda olan herkese yardım elini uzatabilmek olduğunun altını çizen Aydın, Düzce’de ciddi bir mağdur kitle olduğunu belirtti.

Aydın, “  Oraya para kaptırmış özellikle fındıkçıların olduğunu biliyorduk. Büyük bir mağdur kitlesi oluşmuş. feryat figanların Ankara’dan duyulduğu meclise konunun taşındığı bir ortamda bu kaosu, bu karmaşayı bitirebileceğimizi ön görüyordum. Bu benim kendi fikrimdi. Yönetim kuruluna paylaştım. Bu mağdurların mağduriyetinin Kızılay olarak giderebiliriz demiştim ve böyle bir atılım yapmıştık. Kayyum heyeti ile yapılan görüşme sonrasında onlarında mağduriyetinin giderilecek boyutta nitelikteki bir rakam olduklarını söylemişlerdi. Bizde bu mağduriyeti gidermiş olacağız Kızılay olarak. Her şeyden önce kurumsal bir yapıya ulaşmak. Ekonomik olarak daha üst seviyelere çıkartmak bundan sonrada daha da büyütmek hedeflerimiz var.” Dedi.

TMSF üst kurulundan onaylanır onaylanmaz binanın satışın olacağını bildiren Aydın,  protokole 30 gün süre eklendiğini, Şubat ayının ilk haftasında mağdurların ödemelerinin yapılacağını belirtti.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Kızılay'dan, 3, ayda, ne, yaptık, açıklaması,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
"Tenini besleyip geliştirmeye bakma, çünkü o sonunda topraga verilecek bir kurbandir.


Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı