Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 12:03 Bu haber 357 kez okundu
 
Kocaeli'de eğitim gördüler
Düzce, Kocaeli ve Sakarya'da görev yapan 112 Acil Servis şoförlerine farklı yol koşullarında güvenli şekilde ambulans kullanabilmeleri için ileri sürüş tekniği eğitimi verildi.
Gündem Haberi


Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce, Sakarya ve Kocaeli İl Sağlık Müdürlüklerinin Katkılarıyla Sağlık Bakanlığı ASTE Koordinatörü  Murat YıldızZ ve 8 Eğitmen tarafından Sürücü ve Sağlık Personeline yönelik 8 saat teorik, 24 saat pratik, olmak üzere toplam 32 saat 4 gün süren Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi yapıldı.

ASTE eğitimi uygulamalarını yerinde incelemek üzere; Düzce İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Elif Yılmaz, Düzce Acil Sağlık Hizmetleri Uzmanı Yusuf Yıldırım, Kocaeli Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Serhat Karatepe, Kocaeli İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Cihat Nazmi Caka eğitim alanında ziyarette bulundular. Eğitim Sonunda başarılı olan katılımcılara TC.Sağlık Bakanlığı onaylı Ambulans Sürüş Teknikleri Eğitimi (ASTE) Sertifikası verildi

Eğitime katılan 112 Acil Sağlık Hizmetlerin de görev yapan, Şoför, Paramedik ve Att’lere eğitimde ; Ambulansların mekanik özellikleri , basit arızaların tanımlanması ve önlenmesi, araç güvenlik sistemlerinin kullanımı, ambulanslarda hız problemleri ve araç kontrolü yanısıra, katılımcılara olağan dışı yol ve hava şartlarında ambulans kullanabilme, kazadan kaçış, panik fren ,takip mesafesi, güvenli sollama, ayna kullanımı ve derinlik algısının geliştirlmesi gibi birçok konuda uygulamalı eğitim verildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kocaeli'de, eğitim, gördüler,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Kötü adın çirkinliği harften, deniz suyunun acılığı kap’tan değildir…


Mevlana
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı