Haber Detayı
30 Ağustos 2019 - Cuma 11:28 Bu haber 145 kez okundu
 
Kutlu Zafer Cumhuriyetimizin Temelidir
65. Hükümet Bilim, Sanayi, Teknoloji Bakanı ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü 26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Düzce Belediyesi Haberi


"Zafer Haftası" olarak anılan, 26 Ağustos 1071 Malazgirt Meydan Muharebesi ile 26-30 Ağustos Büyük Taarruz'un yıl dönümünde bir mesaj yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Türk Milletinin yaklaşık bin yıllık Anadolu hükmünün Cumhuriyet ile perçinlendiğine dikkat çekerek "Ağustos ayının son haftası Aziz Türk Milleti tarihinin en şanlı zaferlerine tanıklık etmiş, Zafer Haftası olarak hafızalarımıza kazınmıştır.

1071 Malazgirt Zaferi ile Anadolu'yu Türk yurdu haline getiren atalarımız, 30 Ağustos 1922'deki Büyük Taarruz ve İstiklal Mücadelesi ile bu topraklarda egemenliğin ebediyen Türk Milletinde olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Ecdadımızdan bizlere miras kalan vatan ve bayrak sevgisi, nesilden nesile aktarılan destanlar, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyet, şanlı tarihimizin eşsiz simgeleridir. Anadolu'nun kapılarını bizlere açan Sultan Alparslan ile Dumlupınar'da kahramanlık destanı yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyor, gazilerimizi minnetle anıyorum. Tarihi şanlı zaferlerle bezeli Aziz Milletimizin "Zafer Haftası" kutlu olsun" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Kutlu, Zafer, Cumhuriyetimizin, Temelidir,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İmana gel ki, elemden emin olasın. Kadere teslim ol ki selamette kalasın.


Bediüzzaman Said Nursi
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı