Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 21:31 Bu haber 2154 kez okundu
 
KYK'dan Akıl Almaz Karar!
Düzce Üniversitesi Merkezi Kampüsün yanında bulunan Kredi Yurtlar Kurumu'nda eşine benzeri bulunmayan bir yasak alındı. Öğrencilerin evi gibi gördüğü KYK'da yasak sonrası öğrenciler şok geçirdi!
Gündem Haberi


Beçi KYK olarak bilinen Düzce Üniversitesi Merkezi Kampüslerinin hemen yanında ki kız öğrenci yurdunda eşl benzeri bulunmayan bir yasak kararı uygulanmaya konuldu. Öğrencilerin evi gibi gördüğü KYK'da, tüm duyuru panolarına asılan yasak sonrasında öğrenciler şok geçirirken, yasağıda sosyal medyada tepki göstermeye başladı. 

Tüm Duyuru Panolarına asılan o Duyuruda: '

ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE! 

Yurtlarda Alınacak  tedbirler ve uygulamalarda KYK Esasları 16. Madde 6. Fıkrası gereği öğrencilerin yurt içerisindeki lokanta/kantin ve diğer küçük işletmeler çalışma veya spor salonları balkon teras bahçe vb. ortak kullanım alanlarında toplumda genel kurul görmüş ilkelere aykırı kılık kıyafetle (Pijama, terlik vb. dolaşmalarına İZİN VERİLMEYECEKTİR' denildi. 

İNSAN EVİNDE PİJAMA İLE DOLAŞAMAZ MI? 

Beçi KYK'da kalan bir öğrenci: ' Biz burayı evimiz gibi görüyoruz. Ailemiz bizleri devletin yurtlarına gönderdi. Daha korunaklı olduğundan dolayı. Fakat, biz burayı artık evimiz gibi göremiyoruz. İnsan kendi evinde pijama ile dolaşamaz mı? Evin içinde de pantolonla mı gezeceğiz? Pijama yasak, terlik yasak. Okula gittiğimiz elbiselerimizle mi rahat olacağız? Bunu biza dayattırmak isteyenlere sorduğumuzda KYK'nın kararı böyle olacak diyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Burası kız yurdu. Kapıdaki güvenlik hariç tüm çalışanlar bayan. Kızlar kızlardan mı çekinecek. Bu kararın bir an önce son bulmasını istiyoruz' dedi. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: KYK'dan, Akıl, Almaz, Karar!,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Sayfalar
Özlü Sözler
İlim irfan mürşittir karanlıkları boğar. İnsanları cehalet, gaflet bunaltıp boğar…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez.


Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı