Haber Detayı
16 Ağustos 2019 - Cuma 16:55 Bu haber 123 kez okundu
 
Mahalle kreşleri şart
Düzce’de kadın istihdamının arttırılması için bugüne kadar bir çok çalışma yürütüldü. Ancak kadınların iş yaşamına aktif olarak katılabilmeleri için daha önce sözü verilen mahalle kreşleri projesinin bir an önce hayata geçmesi bekleniyor.
Gündem Haberi


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü seçim propagandası sırasında tüm mahallelerde kreş açılacağı sözünü vermişti. Yeni eğitim öğretim dönemi yaklaşıyor.

Çocuklarını emin ellere emanet etmek isteyen bayan öğretmenler kara kara düşünüyor.  Düzce’de özel sektörde çalışan kadınların büyük bir bölümünün çocuklarına aile fertleri, ananeler, babaneler bakıyor. Bu imkana sahip olmayan hanımlar ise tırım tırım bakıcı arıyor.  Kadınların bir çoğu özel kreş ücretleri çalıştıklarında kazandıkları miktara denk düştüğü için çocuklarına kendileri bakmayı tercih ediyor.

Çocukların eğitim çağına kadar çalışmaya ara veren hanımlar daha sonra da iş bulmakta zorlanıyor.  Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü geçtiğimiz yıl Şubat ayında seçim propagandası kapsamında mahalle kreşleri projesini açıklamıştı. Bu proje ile ilgili bu güne kadar atılmış somut bir adım yok. Düzceli hanımlar mahalle kreşleri projesinin bir an önce hayata geçmesini bekliyor. 

Kaynak: Editör: Enes Bektaş
 
Etiketler: Mahalle, kreşleri, şart,
Haber Videosu
Yorumlar
Sayfalar
Özlü Sözler
Dert çekme boşuna hep gül de yaşa. Zulüm yolunda hakkı bul da yaşa. Sonu yokluk imiş madem bu dünyamızın, yok bil kendini özgür ol da yaşa…


Ömer Hayyam
Bir Hadis
Allah Rasûlü; “Din nasihattır, samimiyettir” buyurdu. “Kime Yâ Rasûlallah?” diye sorduk. O da; “Allah’a, Kitabına, Peygamberine, Müslümanların yöneticilerine ve bütün müslümanlara” diye cevap verdi.


SADİ
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı